На Київщині викрили мережу псевдореабілітаційних центрів

На Київщині викрили мережу псевдореабілітаційних центрів

Фото: facebook.com/UA.KyivPolice У «клініках» утримували проти волі людей і нібито «лікували» від наркоманії та алкоголізму

У «клініках» утримували проти волі людей і нібито «лікували» від наркоманії та алкоголізму за гроші ошуканих родичів.

За процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури м. Києва викрито мережу псевдореабілітаційних центрів, в яких незаконно утримували громадян під приводом лікування від алкогольної та наркотичної залежності. Про це повідомляє поліція Києва.

Згідно з матеріалами слідства, протиправну діяльність організували четверо громадян України. Вони облаштували на території Києва та області приміщення, в яких за гроші громадян утримували їхніх нарко- та алкозалежних родичів проти їхньої волі.

Учасники злочинної групи розміщували в Інтернеті оголошення про те, що їхня установа надає послуги з лікування та реабілітації залежних від наркотичних засобів або алкоголю осіб. Вартість курсу лікування становила від 10 до 15 тис. гривень на місяць.

Родичі, бажаючи допомогти залежним рідним, погоджувалися на такі умови. Після оплати певної суми зловмисники приїжджали і силою забирали «пацієнтів» з їхнього житла та відвозили до так званих реабілітаційних центрів.

Відповідно до законодавства України, позбавити волі особу, яка в установленому законом порядку не визнана судом недієздатною або обмежено дієздатною, можна виключно за її добровільною згодою або на підставі рішення суду. Незважаючи на це, «пацієнтів» утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без правових підстав та без належної допомоги.

У людей відбирали мобільні телефони та всі особисті речі. Зловмисники обмежували їхні контакти з рідними та забороняли залишати приміщення. Самі ж приміщення були облаштовані ґратами, а з вікон знято віконні ручки, аби запобігти будь-яким спробам втечі.

Після проведення слідчих дій у так званих «реабілітаційних центрах» 25 осіб звернулися із заявами про їхнє незаконне позбавлення волі та утримання проти їхньої волі протягом тривалого часу. Загалом у закладах перебувало близько 50 осіб.

Наразі слідчими затримано чотирьох організаторів незаконної діяльності. Їм повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання заходів. Досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, на Буковині викрито приватну клініку, яка привласнила мільйони гривень від Національної служби здоров’я України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua