На Київщині з 1 листопада заборонено ловити рибу та раків — Рибоохоронний патруль

Фото: Уніан (ілюстративне)

З 1 листопада діятиме заборона на вилов риби на територіях зимувальних ям у водоймах Київщини. Вона триватиме до початку нерестової кампанії 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Київського рибоохоронного патруля.

У Рибоохоронному патрулі пояснюють, це впроваджують тому, що з настанням холодів у риб знижується активність, вони практично перестають їсти. Також сповільнюються ріст і реакція на подразники. Риба стає вразливою, збирається у зграї у спеціальних місцях для зимівлі – їх називають зимувальними ямами.

Зазначається, що на ділянках, де розташовані зимувальні ями, забороняється здійснювати промисловий лов, проводити будівельні, днопоглиблювальні роботи, видобувати пісок і гравій, прокладати кабелі, трубопроводи та інші комунікації.

"У цей період любительська риболовля дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям. При цьому, дозволяється зимовими вудками із блешнеюШтучна риболовна принада для ловлі хижої риби вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкоюРізновид рибальської приманки, наживною і живцевою снастями",— йдеться у повідомленні.

Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на одного рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну людину.

За порушення передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85Порушення правил рибальства Кодексу України про адміністративні правопорушення — штраф до 170 грн. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову, то за ч. 4 ст. 85Грубе порушення правил рибальства того ж кодексу, порушнику загрожує штраф до 680 грн.

У рибоохоронному патрулі нагадують, що браконьєр має заплатити також збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, 1 сом обійдеться більше 5 тисяч гривень, у 1,5 тисячі плітка, краснопірка та плоскирка, а рак коштуватиме більше 3 тисяч гривень.

Також, за словами інспекторів патруля, залежно від заподіяних збитків, а саме нанесення істотної шкоди, порушника притягнуть до відповідальності за Кримінальним кодексом україни. Санкція ст. 249Незаконне зайняття рибним промислом передбачає штраф до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Що відомо

  • На Київщині рибалка незаконно наловив риби майже на 54 тисячі гривень. Його затримав під час рейду у Вишгороді Київський рибоохоронний патруль. На порушника оформлено протокол за порушення правил використання об'єктів тваринного світу. Покарання за це — попередження або штраф від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • На річці Південний Буг рибоохоронний патруль виявив чоловіка, який руками наловив 80 раків. Цим завдав збитки рибному господарству України у розмірі 166 600 гривень.
  • На Черкащині затримали чоловіків, які ловили рибу незаконним способом. Підраховані збитки становлять понад 504 тисячі гривень. Незаконний вилов, заборонені знаряддя лову та човен, слідчі вилучили
  • У Кременчуцькому районі затримали чоловіків, які сітками ловили рибу. Загальна вартість збитку, який вони завдали державі, — понад 1 мільйон 200 тисяч гривень. Санкція статті передбачає штраф до 51 000 гривень або обмеження волі на строк до 3 років

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua