Фото: скрін з проєкту «Щоденник війни»
У Київській області запустили проєкт "Щоденник війни", аби детально розповісти про усі постраждалі внаслідок російської військової агресії населені пункти. Перша історія про село Мощун.
Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.
"Весь світ вже знає про Ірпінь, Бородянку, Бучу, Гостомель. Ці населені пункти без перебільшень герої! Але ми хочемо, щоб увесь світ знав й про кожне містечко та село Київщини, що стали на захисті столиці", — каже Кулеба.
Перша серія розповідає історію співпраці цивільних та військових у селі Мощун. Воно розташоване за шість кілометрів від лінії столиці і стало центром запеклих боїв за Київ. Під час яких українські військові також допомагали цивільним людям.
"З першого дня мені подзвонив син і сказав, що почалася війна. Тут такий гул стояв. Я вийшов — там летять вертольоти, тут летять вертольоти і отам, в три ряда. Осколки літають не можна сховатися. 14-15 березня начали гатить. Страшне. Страхіття, просто страхіття. Воно летить — що то за снаряди? Взривається зверху і осколки отак от",— згадує житель села Мощун Юрій Кобзєв.
"Чим Мощун відрізнявся — це насиченістю тих спроб кацапів сюди зайти. Насиченістю арт-ударів, кількістю техніки, яка от сюди заходила в таке невеличке село"— каже боєць 72-ї окремої механізованої бригади Андрій Міщенко.
Що відомо
- 11 березня росіяни штурмували з усіх боків село Мощун — стратегічний об'єкт, який відкривав шлях на Київ.
- Село Мощун стало місцем боїв за столицю. Тут зруйновано майже 70% домогосподарств. За інформацією Київської обласної військової адміністрації, внаслідок російської військової агресії у Мощуні жоден будинок не вцілів.
- Росіяни у лютому-квітні окупували 254 населені пункти області. Так, у тимчасовій окупації знаходилися 24 населені пункти Броварського району, 84 – Бучанського та 144 – Вишгородського.