На Київщині зводять модульне містечко у Горенці

Фото: Гостомельська військова адміністрація/Telegram

У селі Горенка на Київщині, що належить до Гостомельської селищної громади, невдовзі з’явиться модульне містечко для громадян, які втратили житло внаслідок збройної агресії РФ.

Як повідомляє Гостомельська селищна військова адміністрація, нині в Горенці закінчується підготовчий етап до встановлення шести секцій модульних будиночків. Початок монтажу самих конструкцій планується на 26 жовтня.

Заступник начальника ГСВА Віталій Кучерук, оглянувши майданчик під тимчасове житло, зазначив, що підготовлено всі фундаменти для цих житлових споруд. Також до майбутнього модульного містечка вже підведено мережу водопостачання та каналізації. Після того, як будиночки стануть на фундаменти, до них під’єднають електропостачання. На цьому буде завершено повний цикл будівництва житла, придатного для тимчасового проживання.

Модульне містечко — тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни, харчування. Будиночки забезпечені освітленням, системою обігріву, водопостачанням, необхідними меблями та обладнанням. Мешканці також забезпечені речами першої потреби — посудом, постільною білизною, предметами побуту. Перебування в модульних містечках безкоштовне. Утримання беруть на себе органи місцевого самоврядування. Порядок заселення до тимчасового житла також визначає місцева влада.

Що відомо

  • Перше модульне містечко на Київщині відкрили 1 червня у Бородянці. Будинки розраховані на проживання понад 300 людей, які втратили житло через війну. За словами голови Київської ОВА Олексія Кулеби, тільки у Бучанському районі було пошкоджено майже 16 тисяч житлових будинків. З них 3846 — зруйновані повністю. Це 156 багатоповерхових та 3846 приватних будинків.
  • 24 червня у Бучі відкрили модульне містечко на 352 місця. Такі містечка вже також є в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, що найбільше постраждали від російського вторгнення.
  • У селі Бузова Київської області встановили перші модульні будинки на території приватних садиб.
  • А в Боярці вирішили звести мобільні каркасні будиночки для сімей, які втратили житло внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. П'ять родин зможуть жити там протягом п'яти років. Від модульних містечок, каркасні відрізняються тим, що ці будинки пристосовані для проживання у зимовий період.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua