На окупованій частині Херсонщини паспорти РФ місцеві отримували лише добровільно

З окупованої Херсонщини виїхали приблизно 60% місцевих жителів.

З окупованої Херсонщини виїхали приблизно 60% жителів фото Людмила Денісова

На окупованій частині Херсонщини російські паспорти місцеві жителі отримували лише добровільно.

Про це на брифінгу заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

«Жодна людина під якимось впливом (ворога – УНІАН), натиском чи ще чимось не отримувала паспорти Російської Федерації. Це було добровільно, або з метою отримати якусь вигоду… Я спираюсь на свідчення від очевидців на території Херсонської області», — сказав він.

Відео дня

За його словами, з окупованої Херсонщини виїхали приблизно 60% місцевих жителів, а ті 40%, що залишились, відомі. Самойленко стверджує, що серед них немає людей, які б активно співпрацювали з окупантами та залишились при цьому непоміченими.

Також він додав, що за підрахунками його та деяких досвідчених людей, у так званому референдумі, влаштованому російськими окупантами, взяли участь 5 тис. 400 осіб.

За даними Самойленка, це частина жителів Херсонської області та частина тих, хто брав участь у «каруселі» за участю завезених з Криму, зокрема, найнятих колаборантів.

Як підкреслив Самойленко, всі зрадники повинні бути покарані. Наприклад, ті, які свідомо співпрацювали з ворогом (переоформлювали бізнес, давали окупантам пальне, ремонтували їхню техніку тощо) та колаборанти, які брали участь у організації «референдуму».

Він наголосив, що люди, які були вимушені працювати, щоб нагодувати свою сім’ю, до цієї категорії не відносяться.

Псевдореферендуми РФ на окупованих частинах України

23-27 вересня російські окупанти провели на окупованих частинах чотирьох областей України псевдореферендуми. У Херсонській та Запорізькій – про вихід зі складу України та приєднання до Росії, у Донецькій та Луганській – про приєднання до Росії.

30 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію частин чотирьох областей України.

Лідери держав та урядів 27 країн-членів Європейського Союзу, Сполучені Штати Америки та Ізраїль заявили, що ніколи не визнають анексію Росією українських окупованих територій.

Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що всі 30 країн-членів НАТО ніколи не визнають анексію Росією будь-яких українських територій.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua