На Печерську відкрили укриття, яке відремонтували у співпраці з ПРООН

Укриття на вул. Лютеранська, 3 у Києві. Фото: Печерська РДА/Facebook

На вул. Лютеранській, 3 у Печерському районі Києва після капітального ремонту відкрили укриття, розраховане на 200 людей. Модернізація сховища відбулася завдяки підтримці Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН). На ремонт захисної споруди витратили 125 тис. дол. США.

Про це інформує Печерська райдержадміністрація у Facebook.

Зазначається, що це перший досвід реалізації такого проєкту у межах столиці. Укриття призначене для перебування людей під час загрози використання Росією зброї масового враження.

Об'єкт відремонтували та облаштували відповідно до державних будівельних норм і санітарно-гігієнічних вимог. Він може вмістити до 200 людей.

В укритті замінили всі застарілі системи життєзабезпечення — електромережі, каналізацію та водопостачання. Встановлена система пожежної безпеки і вентиляції повітря. Для приміщення придбали меблі.

Ремонтні роботи в укритті на Лютеранській тривали близько чотирьох місяців.

Що відомо про посилення контролю за станом укриттів у Києві

Після загибелі трьох людей біля зачиненого укриття в Києві, за дорученням Президента Володимира Зеленського, 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

10 червня комісія закінчила перевірку всіх 4655 сховищ у Києві. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх доступності і технічного стану.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". У застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua