На Подолі горіла пам’ятка архітектури. Активісти підозрюють підпал

На Подолі горіла пам’ятка архітектури. Активісти підозрюють підпал -

На Подолі горіла пам’ятка архітектури. Активісти підозрюють підпал — фото: facebook.com/DSNSKyiv

Вчора, 3 серпня, на вулиці Волоській, 5Б зайнялася історична будівля. Занедбаний будинок Дєгтярьова, збудований у 1833-35 роках, має статус щойновиявленої пам’ятки.

Як повідомляють у ДСНС, о 19:52 на лінію 101 надійшло повідомлення про пожежу у Подільському районі міста. Загоряння локалізовано о 20:46, та о 20:57 – ліквідовано на площі 80 квадратних метрів. Через низький тиск у водомережі, гасіння пожежі ускладнювалось.

За словами місцевих активістів, це міг бути свідомий підпал будівлі, власницею якої є жінка з тимчасово окупованої території. Вона свідомо доводить історичну споруду до стану руїни, щоб продати територію забудовникам. Це вже третя пожежа в цій будівлі за 5 років.

Активіст Олег Симороз заявив, що пам’ятку «спалила будівельна мафія». За його словами, пожежники їхали понад 20 хвилин, при тому, що пожежна частина №14 розташована за півтора кілометри, і ще 20 хвилин зайняв пошук гідранта.

Проте, за словами адвоката, наразі відповідно до статті 21 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» є всі підставит для повернення пам’ятки в державну власність.

Нагадаємо, активісти Києва провели роботу з розчищення фасаду садиби у Пущі-Водиці, занедбаної пам’ятки архітектури. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua