На Подолі знесли унікальний для Києва дерев’яний будинок початку ХІХ століття — фото

На Подолі знесли унікальний для Києва дерев'яний будинок початку ХІХ століття.

На Подолі знесли унікальний для Києва дерев’яний будинок початку ХІХ століття. Фото: facebook.com/PodilRDA

Київ сьогодні, 10 серпня, втратив ще одну пам’ятку архітектури. Його знесли, мабуть, без будь-яких дозволів, принаймні районна влада про законність знищення будинку нічого не знає.

Будинок, якому було 200 років, знесли на вулиці Ярославській, 13-Б. Роботи зі знесення були розпочаті о 5 ранку. Це була одна з рідкісних для Києва дерев’яних будівель, що вціліли, початку XIX століття, повідомляють у Подільській РДА.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Садиба була взірцем першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Цокольний поверх будівлі був кам’яний — через те, що в ті часи на Подолі часто були повені, а верхня житлова частина — дерев’яною.

У Подільській РДА пообіцяли направити листи до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Подільської окружної прокуратури, Подільського управління поліції ГУНП у Києві. Органи влади перевірять законність знесення будинку. Однак ці заходи вже будинок не врятують – його знищено.

Фото: facebook.com/PodilRDAФото: facebook.com/PodilRDA

Фото: facebook.com/PodilRDAФото: facebook.com/PodilRDA

Фото: facebook.com/PodilRDAФото: facebook.com/PodilRDA

Нагадаємо, у червні в Києві знесли старовинну садибу, збудовану у 1860-х роках. Хоча будівля навіть була включена до списку 100 цінних історичних будівель столиці. Знесення історичного будинку відбувалося за адресою вул. Жилянська, 47.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua