На Подолі зносять історичну будівлю початку XX ст.

На Подолі зносять історичну будівлю початку ХХ століття.

На Подолі зносять історичну будівлю початку ХХ століття. Фото: facebook.com/AmiDPerov

Архітектурна спадщина Києва зазнала чергової втрати. У центрі міста зносять старий цегляний будинок, збудований у 1902 році.

Руйнування історичної будівлі відбувається на території історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Адреса будівлі, де здійснюється знесення – вул. Турівська, 29а, недалеко від станції метро «Тараса Шевченка».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про знесення будівлі повідомив у своєму блозі активіст та співзасновник простору «Цегла» Дмитро Перов. За його словами, команду будівельників, які розбирали будівлю, налякав лише виклик поліції. Однак поліцейські так і не приїхали…

За словами Перова, будинок лісопильні «Сніжка» знаходиться в зоні регулювання забудови ІІ категорії історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» і є пам’яткою ландшафту та історії «Історичний ландшафт київських гір».

У серпні у зв’язку із спробами знесення цієї будівлі Департамент охорони культурної спадщини КМДА виступив за негайне припинення робіт з демонтажу. На якийсь час спроби знесення будівлі припинилися, але перед Новим роком вони знову почалися.

Фото: facebook.com/AmiDPerovФото: facebook.com/AmiDPerov

Фото: facebook.com/AmiDPerovФото: facebook.com/AmiDPerov

Нагадаємо, у жовтні в Києві було демонтовано пам’ятник поетові Пушкіну, встановлений ще 1899 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua