На Пріорці знищують унікальну модерністську зупинку

На Пріорці знищують унікальну модерністську зупинку.

На Пріорці знищують унікальну модерністську зупинку. Фото: google.com/maps

У Києві почали розбирати унікальну модерністську зупинку громадського транспорту, через що активісти закликали міськвлади зупинити демонтажні роботи та відновити зовнішній вигляд споруди.

Йдеться про зупинку «вул. Пріорська» на розі вулиць Вишгородської та Пріорської. Як повідомили в архітектурному співтоваристві Ukrainian Modernism, там помітили комунальників, які розбирали зупинку.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У співтоваристві цю споруду назвали взірцем архітектури модернізму, вона відображає дизайн малих архітектурних форм другої половини 20 століття, тому має історичну, культурну та архітектурну цінність. У Києві таких зупинок немає, проте комунальники все одно розібрали вже 70% дерев’яного покриття.

Який вигляд зупинка мала раніше й зараз.Який вигляд зупинка мала раніше й зараз. Фото: facebook.com/ukrmod/

За версією активістів, об’єкт хочуть усунути, щоб встановити на його місці «сірий МАФ» з відділенням під кіоски. Цим у «Київпастрансі» займаються з 2019 року.

При цьому зазначимо, що на цій зупинці у 2021 році також поставили саме такий кіоск, де продавалися сигарети та деякі продукти харчування. Споруда загороджувала зупинку.

На зупинці встановили кіоск 2021 року.На зупинці встановили кіоск 2021 року. Фото: google.com/maps

На зупинці встановили кіоск 2021 року.На зупинці встановили кіоск 2021 року. Фото: google.com/maps

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua