На скульптурі «Батьківщини-Матері» у Києві замінять герб СРСР на український

На скульптурі "Батьківщини-Матері" у Києві замінять герб СРСР українською.

На скульптурі "Батьківщини-Матері" у Києві замінять герб СРСР українською. Фото: Jorge Franganillo/Flickr

Рішення про заміну герба на «Батьківщині-Матері» у Києві було оголошено міністром культури. Рішення ухвалено на основі масштабного опитування думки населення.

Нагадаємо, 21 липня 2022 року завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Дане опитування стало другим із залучення людей у додатку «Дія» і зібрало 778 218 голосів. Його ініціювало Міністерство культури та інформаційної політики разом із Мінцифрою.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Найбільше голосів (85%) набрав варіант замінити старий герб тризубом. За варіант, щоб зняти радянський герб і залишити щит чистим, віддали свій голос 9% опитуваних. Також були й ті, хто підтримав варіант залишити все як є (6%).

Про заміну радянського герба на тризуб заявив 6 травня під час телемарафону міністр культури Олександр Ткаченко. Він розповів, що зараз готується проектна документація, щоб зрозуміти, як краще зняти його, які роботи потрібно провести.

Тому можна сказати, що початкова стадія процесу заміни радянського герба на тризуб вже розпочалася, — додав міністр.

Нагадаємо, у судах Києва триває боротьба за право приватизувати частину нерухомості національного меморіального комплексу «Батьківщина-Мати». Компанія, яка заявляє право на комплекс, пов’язана із оточенням українського бізнесмена Ігоря Коломойського.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua