На Софійській площі в Києві представили фотовиставку про волонтерів від українських фотографів

Фотовиставка на Софійській площі 19 серпня, 2023 року. Фото: Суспільне Київ

Управління ООН з координації гуманітарних справ відкрило фотовиставку #РАЗОМ присвячену українським волонтерам. Захід відбувся на Софійській площі у Всесвітній день гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Усі представлені на виставці фото, це роботи українських фоторепортерів. Серед них Андрій Дубчак, Едуард Крижанівський, Євген Малолетка, Микола Тимченко та Сергій Коровайний

На знімках зафільмована робота волонтерів. А саме лікарів, кухарів, а також працівників гуманітарних організацій.

Гуманітарна координаторка в Україні Деніз Браун розповіла, що Всесвітній день гуманітарної допомоги започаткували після атаки на будівлю ООН у Багдаді в Іраку у 2003. Тоді загинули десятки співробітників, національних і міжнародних, а сотні були поранені.

"Ми згадуємо тих, хто втратив життя і тих, хто отримав поранення. Всі волонтерські організації тісно пов’язані і ми працюємо разом щоб забезпечити підтримку народові України", — сказала Деніз Браун.

На заході також була міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Саме вона займається гуманітарними коридорами, де до тимчасово окупованих територій доправляють вантажі з допомогою.

"Поки ми тут багато гуманітарних операцій зараз у ці хвилини на лінії фронту рятують літніх людей, жінок. Я щиро за це дякую. Я наведу лише один приклад — спецоперації, у якій я особисто брала участь. Азовсталь — травень минулого року. ООН, гуманітарні оператори, МКЧХ Створили спеціальну групу яка поїхала на Азовсталь і врятувала сотні наших цивільних. Це були сотні кілометрів і десятки блокпостів, заміновані мости, і 100% небезпека. Але вони це зробили. Я памятаю досі очі тих жінок і дітей яких ми тоді врятували" — розповіла Верещук.

Ірина Верещук на Софійській площі 19 серпня, 2023 року. Фото: Суспільне Київ

В управлінні ООН з координації гуманітарних справ повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії щонайменше 9 гуманітарних працівників загинули на території України. Ця цифра включає лише підтверджені випадки з гуманітарними співробітниками неурядових організацій.

Загалом у світі у 2022 році, рятуючи життя інших, загинули 116 гуманітарних працівників. Цього року загинуло 62 гуманітарних співпрацівника.

Жертви від російського вторгнення в Україні

Від початку вторгнення РФ в Україну по 13 серпня 2023 року ООН зафіксувала 26 384 жертви серед цивільного населення України, які зазнали російської агресії. Серед жертв 9 444 убитих та 16 940 поранених. Реальні цифри, швидше за все, значно вищі, підкреслила посадовиця.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua