На столичному вокзалі влаштували різдвяний перформанс

Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

Увечері 25 грудня на Центральному залізничному вокзалі в Києві відбувся перформанс: фасад будівлі підсвітили візерунками та орнаментами, після чого всередині заспівали колядки.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Раніше пресслужба Укрзалізниці анонсувала святкову подію на своєму Telegram-каналі.

"Сьогодні у вестибюлі Центрального вокзалу Києва, поряд з ялинкою, гурт "Щука-Риба" заспіває колядки. А ще на всіх чекає сюрприз: наш вокзал зовні перетвориться на щось дивовижне!", — йдеться у повідомленні.

Подія стартувала о 18:30 на площі біля Центрального вокзалу. Протягом пів години його фасад підсвічувався різноманітними орнаментами та візерунками.

На столичному вокзалі влаштували різдвяний перформанс. Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

Голова напрямку пасажирських перевезень "Укрзалізниці" Олександр Перцовський у коментарі Суспільному розповів, що перформанс відбувся за участі швейцарського художника Геррі Хофштеттера.

"Сьогодні Міністерство культури і Укрзалізниця запросили до себе швейцарського художника, світового і світлового митця, який відомий тим, що він проєктував багато чого на Альпи. Сьогодні він завітав до України зі своїм генератором і показує, що які б не були ракетні удари по нашій енергетичній інфраструктурі, світло є, воно зберігається", — зазначив посадовець.

На столичному вокзалі влаштували різдвяний перформанс. Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

За його словами, місце для перформансу було обране не випадковим чином.

"Вокзал — таке місце, яке для всіх українців стало символічним. Це початок, особливо на Різдво, мандрівок. Це місце, куди наші військові повертаються на короткий перепочинок, бачать своїх рідних. І тому той факт, що сьогодні вокзал осяяний цим магічним різдвяним світлом, нехай з генератора, показує, що наше світло не згасити", — пояснив Перцовський.

Топменеджер компанії подякував Хофштеттеру за участь в організації заходу.

"Ми дали повну свободу митцю, запросили Міністерство культури, яке є організатором цієї програми, сказали, що не можна робити в Києві таку цікаву акцію й оминути вокзал — це є візитівка міста. Вони погодилися. І ми дали повний набір фантазій. Тут і український герб, і калина, і мотиви абстрактні, і пшениця" — розповів він.

На столичному вокзалі влаштували різдвяний перформанс. Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

Посадовець нагадав, що всередині будівлі Центрального вокзалу також встановлена "незламна ялинка".

"Це — ялинка, яка світиться від власної енергії, до неї приєднаний велосипед та колеса електрички, від яких працює генератор. Тому всі кияни своєю силою, своєю енергією засвічують ялинку", — розповів Перцовський.

Окрім того, святкова програма відбудеться й 30-31 грудня — на вокзалі виступатимуть Олег Скрипка, Kozak System та інші українські музиканти.

Євгенія Сулима та її дочка знали, що на вокзалі заплановане шоу, однак не очікували настільки яскравих вражень.

"Нам дуже сподобалось. Це дійсно неймовірно, особливо деякі з цих картин, настільки вражаючі. Наш вокзал просто створений для таких подій. В наші часи дуже приємно, що таке у нас відбулось, — тим паче, що це (влаштувала — ред.) міжнародна команда, яка приїхала підтримати Україну", — зауважила жінка.

Каріна Гриценко та Дмитро Данильченко дізнались про запланований захід з інтернету.

"Я дуже хотіла подивитись, бо я шукала БенксіБританський вуличний художник, який виконав кілька графіті у Києві та в інших містах після виведення російських військ з території Київської області, коли малював, і це було просто неймовірно. Тут багато людей, які приїхали, саме щоб подивитись, і це дуже класно", — розповіла дівчина.

Після цього всередині будівлі музиканти виконали різдвяні колядки.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua