На війну проти України хочуть мобілізувати до мільйона росіян: що стримує Путіна

Поки Кремль зробив ставку на контрактників і ув’язнених, яких вербує міністерство оборони РФ.

Перша хвиля мобілізації в РФ показала повну деградацію всіх управлінських ланцюжків / фото ua.depositphotos.com

Кремль через катастрофічні втрати на фронті хоче мобілізувати на війну, яку держава-агресор розв’язала проти України, сотні тисяч росіян. Але є нюанс, який поки стримує президента РФ Володимира Путіна.

Про це розповів російський адвокат, правозахисник Микола Полозов, відповідаючи журналістам на питання про майбутній масштабний призов у Росії і на окупованих територіях України. Зокрема, є інформація про те, що на війну можуть додатково відправити до 700 тисяч осіб, у зв’язку з чим Путін повинен підписати відповідний указ, котрий передбачає ряд обмежень.  

Як стверджує Полозов, з моменту попереднього указу Путіна в 2022 році, мобілізації в РФ не зупинялася. Інше питання, наскільки інтенсивно вона проводилася. За словами правозахисника, в ході першої хвилі мобілізації Кремль зіткнувся з повною деградацією всіх управлінських ланцюжків, які стосуються стосуються призову. Також російська влада зіткнулася з невдоволенням населення щодо методів, якими він проводився.

Відео дня

У зв’язку з цим, як зазначає Полозов, поки Кремль зробив ставку на вербування найманців з місць позбавлення волі, як це відбувалося через ПВК «Вагнер», а зараз «тюремним призовом» займається міністерство оборони РФ. Також в Україну відправляють воювати контрактників, які разом з ув’язненими частково перекривають втрати російської армії.

Правозахисник стверджує, російська влада добре підготувалася до припинення спроб ухилення від мобілізації. Зокрема, «підведена» відповідна законодавча база, створена система електронних повісток ыз різними обмеженнями. У їх числі — заборона виїзду за кордон, заборона на керування автомобілем, обмеження в низці прав і державних послуг.

«При цьому, абсолютно очевидно, що триваюча війна вимагає ще живої сили… Єдине, що зупиняє Путіна від такої (масової, — УНІАН) мобілізації, це вибори Путіна, які мають пройти через півроку. На мій погляд, цю мобілізацію оголосили б на наступний день після того, як був би підписаний останній посилюючий закон», — сказав адвокат.

Однак масштабна мобілізація може викликати невдоволення. «На мій погляд, Кремль поки балансує, якщо не прийме рішення ці вибори за тим чи іншим приводом скасувати. При цьому вибори, які повинні пройти навесні, не слід розглядати в електоральному сенсі. Це будуть вибори Путіна, а всі інші будуть статистами. По суті, це така диктаторська форма підтвердження повноважень…», — пояснив Полозов.

Читайте також:

Путіна можуть умовити відправити на вибори наступника — політтехнолог

Медведєв похвалився кількістю набраного в армію РФ «гарматного м’яса»

Нейтралізація образу: аналітик розповіла, яке майбутнє чекає на ПВК «Вагнер»

Розвідка Латвії дала невтішний прогноз щодо настроїв у Росії

Експерт назвав регіони, які першими відокремляться від Росії (відео)

Полозов зазначає, що якщо говорити про постпутінську Росію, то еліти РФ будуть в ступорі, тому що на Путіні зараз замикається все, і його поточна влада не передбачає, що диктатора хтось повинен негайно замінити. 

«Тобто, може статися вакуум влади, як наприклад, після смерті Сталіна. Коли його оточення, розбившись на угруповання, намагалося цю владу захопити. Є певні люди «на виріст» — той же губернатор Дюмін (губернатор Тульської області, — УНІАН) — колишній путінський охоронець, якого зараз Кремль всіляко намагається поставити на політичні «ноги». Це мер Москви Собянін, який на таких же фейкових виборах отримав переважну більшість голосів», — сказав юрист. 

При цьому він додав, що якщо говорити про реальну зміну влади в РФ, то соратники Путіна по «чекістської корпорації», які є реальними бенефіціарами російської політики, постараються утримати владу будь-що. 

«Власне, і війна є лише засобом утримання влади. Масштабної мобілізації до виборів не буде. А якщо і буде обкатка по мобілізації нової системи, то у віддалених регіонах. Не в Москві, або інших великих містах, де, власне, в основному, і проживає основне протестне населення. Але після виборів вже ніяких обмежень не буде. Хоч мільйон можуть призвати…», — акцентував Полозов.

Мобілізація в РФ — новини

Як повідомляв УНІАН, в РФ підготували проект указу президента Володимира Путіна про оголошення нової хвилі масштабної мобілізації. Можливо, Путін підпише його в кінці вересня. Указ, крім масштабної мобілізації, передбачає повернення в країну протягом тижня потенційних призовників, які в даний час перебувають за кордоном.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua