На усунення ушкоджень може піти не один рік. Ректор КНУ Шевченка про наслідки ракетних обстрілів

Фото: фейсбук-сторінка Володимира Бугрова

На усунення ушкоджень, що зазнали корпуси Київського національного університету імені Тараса Шевченка внаслідок ракетної атаки армії РФ на Київ 10 жовтня, може піти не один рік. Загалом було пошкоджено 3 корпуси університету та бібліотека.

Про це повідомив під час пресконференції ректор КНУ Володимир Бугров, передає кореспондентка Суспільного.

За його словами, внаслідок ракетного обстрілу, найбільше постраждав корпус навчально-наукового інституту філології — Жовтий. На другому місці за масштабом ушкоджень бібліотека Максимовича, на третьому — Червоний корпус. Також частково постраждав корпус хімічного факультету.

Загальний масштаб ушкоджень будівель — 3 000 квадратних метрів вікон без скла, і близько 1 000 квадратних метрів дверей зламані.

Постраждало книгосховище бібліотеки імені Максимовича, зокрема, відділ стародруків, де, серед іншого, зберігалася інкунабулакнига раннього періоду книгодрукування 1498 року. Всі книги звідти перенесли, розповів Володимир Бугров.

Він повідомив, що університет замовив експертні оцінки від будівельників і від фахівців з охорони пам’яток культури.

"Тільки тоді будемо знати скільки коштів потрібно буде на те, щоб усунути пошкодження, але, це одразу скажу, що швидше за все це не один місяць і навіть не один рік. В середу було рішення уряду залучити кошти резервного фонду. В нас є згода на перший транш цього року на відновлення вікон та дверей. Тобто того що потрібно, аби не було гірших наслідків. Це 15 мільйонів по невідкладних роботах", — сказав ректор.

Окрім цього, за його словами, кошти на відновлення корпусів університету шукають у благодійників.

"Ми розуміємо що держава зараз основне спрямовує на фронт. Ми теж шукаємо (кошти — ред.) Подали на грантові проєкти, збираємо кошти. Є зведення по благодійному рахунку. Від 30 гривень до 100 тисяч. Будь-яка копійка дорогоцінна", — зазначив Володимир Бугров.

Він додав, що студентів з пошкоджених корпусів перевели на дистанційне навчання.

"Будемо дивитися по безпековій ситуації. Адже питання, що врятувало в Жовтому корпусі співробітниць і співробітників — це підвал, в який вони дисципліновано спустилися. В сховище. Але проблема полягає в тому, що місткість цих сховищ менша, ніж кількість студентів. Тому зараз ми всіх перевели в онлайн. На щастя, в нас ще є корпуси неушкоджені і ми за потреби будемо проводити заняття і там", — зазначив ректор КНУ.

Що відомо

  • У Києві 10 жовтня зранку приблизно о 8.15 під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Росіяни здійснили найбільший обстріл столиці з початку повномасштабного вторгнення. Пошкоджені понад 40 будинків.
  • Від ракетних ударів у Києві загинули 5 людей, 51 постраждалий. Із них — 42 госпіталізовані до медзакладів міста. Шість автомобілів загорілися, ще 15 пошкоджено.
  • Серед об’єктів, в які влучили російські ракети — пішохідно-велосипедний міст (“міст Кличко”), дитячий майданчик в центрі міста, візовий відділ посольства Німеччини.
  • Також було пошкоджено кілька закладів культури та освіти, зокрема Будинок учителя, музеї Ханенків і Шевченка, корпуси й бібліотеку КНУ Шевченка, Київську картинну галерею, Природничий музей і музей Києва, музеї-квартири Тичини й Бажана, Національну філармонію й "Український дім".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua