Національний університет оборони України імені Івана Черняховського можуть перейменувати

Випуск в Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського, 16 червня 2017 р. Фото: УНІАН

Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента та Міністра оборони, аби змінити назву Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського. Про це повідомили у міськраді.

Цей університет – один із основних освітніх закладів Міноборони, а ім'я Івана Черняховського йому присвоїв указом тодішній президент Віктор Янукович у 2013 році. Столичні посадовці впевнені, що потрібно позбутись назв московського періоду.

"Іван Черняховський був знаним радянським воєначальником, проте на території України в 1921-1923 роках брав участь в боротьбі проти українських повстанців, крім цього підрозділи, які під його командуванням увійшли в Східну Пруссію, відзначались абсолютно жорстоким та нелюдським ставленням до мирного населення. Тому Національний університет оборони України не може мати його ім'я", – вважає депутат Київської міськради Вадим Васильчук.

Що відомо

  • У Києві Арку Дружби народів 14 травня перейменували Аркою Свободи українського народу. А 26 квітня демонтували під Аркою радянський монумент.
  • У Києві планують перейменувати вже 467 міських об'єктів, а також прибрати ряд радянських пам'яток, зокрема герб СРСР на щиті "Батьківщина-мати".

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua