Національний військовий цвинтар хочуть відкрити на околиці Києва — у Биківні

Національний військовий цвинтар хочуть відкрити на околиці Києва – у Биківні.

Національний військовий цвинтар хочуть відкрити на околиці Києва – у Биківні. Ілюстративне фото: unn.com.ua

Досі не визначено остаточно місце, де перебуватиме Національний військовий меморіальний цвинтар у Києві. Якщо раніше найімовірнішим варіантом називалася Лиса гора, то тепер – Биківня.

Якщо рішення про розміщення меморіального цвинтаря буде ухвалено найближчим часом, то перших загиблих військових там ховатимуть вже цієї осені. Це питання давно назріло — адже 9 років йде війна з Росією, і кількість загиблих вимірюється багатьма тисячами, а головний державний меморіал, де Україна могла б ховати героїв, які загинули у війні, так і не створено.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Пропозиція Кабінету Міністрів створити пантеон на Лисій горі викликала великі протести громадськості та екологів, тож від нього відмовилися, пише «Вечірній Київ». Зараз влада пропонує створити такий меморіал у Биківні.

Передбачається, що військовий цвинтар буде створено поряд із Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили».

«Биківнянські могили» знаходяться на Броварському шосе, між метро «Лісова» та містом Бровари. Розміщення військового кладовища поряд із похованням репресованих — це виглядатиме символічно, вважають в Інституті Національної пам’яті, що підтримує саме цю локацію.

Планується, що від метро Лісова до нового меморіалу можуть запустити спеціальні шатл-автобуси. Під цвинтар буде виділено ділянку площею 90 гектарів.

Фото: vechirniy.kyiv.uaФото: vechirniy.kyiv.ua

Фото: vechirniy.kyiv.uaФото: vechirniy.kyiv.ua

Фото: vechirniy.kyiv.uaФото: vechirniy.kyiv.ua

Нагадаємо, про інші варіанти розміщення меморіального цвинтаря PRO-kyiv.in.ua вже писав.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua