Навчальний рік: як буде проходити навчання в школах Києва

Про навчання в умовах воєнного стану розповіла директорка Департаменту освіти і науки КМДА

У Києві новий навчальний рік в умовах воєнного стану матиме дуже гнучкий формат, щоб максимально задовільнити потреби у навчанні дітей, які залишились, виїхали або навпаки переїхали до столиці. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповіла директорка Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олена Фіданян, передають Pro-KYIV.in.ua.

«Для міської влади є основним почути кожну людину, її думку. Шановні громадяни та гості Києва, тимчасові переселенці, у нас не буде єдиного шаблону для всіх. Освітній формат навчання буде дуже гнучким. Більшість шкіл столиці працюватимуть в змішаному форматі — це і очне навчання, це і дистанційне навчання, або інші форми навчання», — сказала Фіданян.

За її словами, в новому навчальному році батьки можуть обрати для дітей будь-яку форму навчання у школах Києва та за бажанням можна змінити її протягом навчального року.

«Головне, що освітній процес відбудеться, будемо вчити всіх. Ми до цього готові. Зараз тривають роботи, ми завершуємо роботи з облаштування укриттів у тих приміщеннях, де вони є. Розпочнеться навчальний рік і для дошкільнят, і для школярів. І позашкільні заклади, і професійні заклади, і заклади вищої фахової освіти — всі будуть працювати в різний спосіб, враховуючи потреби та побажання всіх, хто проживає сьогодні в Києві», — прокоментувала посадовиця.

Директорка Департаменту освіти і науки КМДА зазначила, що наразі кожен п’ятий школяр з Києва перебуває за кордоном.

«Не буде агульного дистанційного або очного навчання. Ми залежимо в багатьох питаннях: від думки батьків, від місткості укриттів у кожному закладі конкретно, тому можливо очне навчання навіть у дві зміни, але воно буде. В тих випадках, якщо клас буде навчатися очно, а частина дітей хоче дистанційно, то вони зможуть приєднуватись до свого класу. Окрім того, у Києві ще рік тому під час умов пандемії ми відкрили по одній школі в кожному районі. Є можливість навчатися дистанційно, перевестися туди і бути там на дистанційному навчанні. Ці школи найбільш вдало працювали саме в форматі дистанційного навчання», — розповіла керівниця Департаменту освіти і науки мерії Києва.

Посадовиця також пояснила, чому освітні громади в районах Києва вирішили в новому навчальному році повністю відмовитись від викладання предметів російською мовою. Фіданян додала, що у Києві зараз готуються до навчального року понад тисяча освітніх закладів, а укриття в них будуть доступні виключно для дітей та педагогів на затверджену нормативами кількість місць. Ці захисні споруди зникнуть з карти укриттів у столиці.

«Батьків, які вирішать навчати дитину офлайн, усіх ознайомлять з укриттями. Вони матимуть можливість там побувати, побачити, зрозуміти, де перебуватиме дитина під час повітряної тривоги. Ще раз підкреслю — більшість шкіл працюватимуть в змішаному форматі. Невеличка частина — виключно в дистанційному там, де немає фізично приміщень під укриття або не змогли знайти поруч», — підсумувала директорка Департаменту освіти і науки КМДА.

Раніше портал Pro-KYIV.in.ua повідомляв, що чому освітні громади в районах Києва вирішили в новому навчальному році повністю відмовитись від викладання предметів російською мовою та не вивчати ані російську мову, ані російську літературу взагалі — ані як предмету, ані факультативно.

Нагадаємо, що до президента України Володимира Зеленського та мера Києва Віталія Кличка у петиціях звернулися з проханням скасувати вимоги обов’язкової зупинки громадського транспорту під час повітряної тривоги. Петиція до голови КМДА зібрала необхідну кількість голосів — звернення має розглянути Кличко. Петиція до Зеленського поки що набрала вкрай мало голосів.

Читайте також, як оформити дитину в дитячий садок у Києві в умовах воєнного стану.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 3 из 5 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua