Навіщо використовувати рамку для вуликів

Бджолярі, які тільки розпочинають свою працю, не завжди добре розуміють, навіщо потрібні рамки. Якщо бджоли будуть розміщені у вулику без рамки, вони почнуть будувати соти хаотично, у різних напрямках, заповнюючи увесь простір від стінки до стінки. Добувати мед у цих умовах буде дуже складно. Тому потрібно приділити належну увагу вибору рамки.

Які саме рамки для бджіл використовують

Рамки для вуликів бувають різних розмірів та видів. Вони є запорукою того, що ваші вулики будуть добре облаштовані та використовуватимуться належним чином. А це, своєю чергою, допоможе вам отримати гарний прибуток.

Суша для бджіл: навіщо потрібна, коли використовувати, установка рамок

Успіх використання пов’язаний з правильно виготовленими рамками. Окрім цього, потрібно приділити належну увагу, щоб усі деталі були розташовані вірно. Конструкція є традиційною. Це основа з дерева та металевий дріт. Розміри потрібно обирати в залежності від параметрів вулика та його моделі.

У продажу є також пластикові варіанти, але вони дорожчі за дерево. Головна ціль використання рамок – це правильне будівництво сот. Бджоли роблять роботу у тому напрямку, куди їх направляє бджоляр.

Найбільш відомі наступні варіанти рамок:

  • криючі – відмежовують гнізда від вільного простору у вулику, у прохолодну погоду вони допомагають підтримувати належну температуру;
  • годівниці – забезпечують харчування комах;
  • інкубатори – ізольована частина, що містить молодняк;
  • розплідники – мають рухомі тоні рейки та містить маточник;
  • заставні – мають стандартні розміри та допомагають зберігати тепло;
  • будівельні – використовуються для побудови сот та є напрямком для бджіл у їхній роботі;
  • секційні – з них отримують мед.

Більша частина бджолярів використовує дерево для виготовлення рамок, але є й прихильники пластику. Бджоли швидше сприймають деревину, оскільки це природний матеріал, що є звичним середовищем цих комах.

Для виробництва меду потрібно багато різних рамок. Тому потрібно подбати про належні умови зберігання. Зберігати рамки з медом та iншими продуктами бджільництва у звичайному приміщенні неможливо. Для цього потрібно виділити окрему кімнату. В ній усі рамки повинні бути захищені від вологи та шкідників. Потрібно слідкувати за температурою та вологою, щоб зберегти усе належним чином.

Інтернет-магазин «Ваша Пасіка» пропонує великий вибір товарів для бджільництва, у тому числі й різноманітні рамки. Якщо у вас є питання, звертайтеся до менеджерів магазину, вони допоможуть зробити правильний вибір.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua