Розповідаємо, чому американці дають своїм дітям друге ім’я і як його обирають.
Чому використовують друге ім’я в Америці — приклади та пояснення / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, president.gov.ua
Між різними країнами та народами існує безліч відмінностей, які іншим можуть здаватися дивними. Імена є одним із найяскравіших таких прикладів.
Сьогодні розглянемо, чи обов’язкове друге ім’я в Америці, адже в нашій культурі використовується по батькові.
Чому в англосаксів два імені — історичний контекст
У США друге ім’я (middle name) — це усталена культурна традиція, яка має кілька причин і функцій.
Відео дня
Його часто дають на честь бабусь, дідусів або інших родичів, щоб зберегти пам’ять про них. Це також спосіб зв’язати покоління і передати фамільні імена, особливо якщо перше ім’я вже вибрано інше.
Крім того, це допомагає уникати плутанини та чітко ідентифікувати людину. Це корисно, якщо в одній сім’ї вже є людина з таким самим ім’ям або у випадку з однаковими прізвищами. Так, саме друге ім’я дасть змогу відрізнити Джона А. Сміта від Джона Б. Сміта.
Як не дивно, багатьом американцям у повсякденному житті більше подобається використовувати саме друге ім’я замість першого. Це актуально, щоб підкреслити близькість, довіру між людьми або ж просто, коли перше ім’я їм не подобається або воно занадто поширене.
Читайте також:
Від 5000 доларів за грам: в Казахстані добувають найдорожчий метал у світі
Скільки кроків на день потрібно ходити, щоб бути у формі: нове дослідження
Маленька, але небезпечна рибка з Далекого Сходу захопила водойми України, — іхтіологиня
З практичного погляду повне ім’я з middle name звучить офіційніше і солідніше, особливо в документах, дипломах, юридичних паперах.
Ще однією причиною, чому в американців є другі імена, може бути релігія. У католицьких сім’ях часто дають middle name на честь святого або на знак поваги до культурних традицій, коли йдеться про представників інших національностей.
Водночас не всі американці мають два імені. У декого воно може бути одне або одразу три. Це не обов’язкова вимога, але вкрай поширена практика.