
Ілюстративне фото: Борис Корпусенко
У застосунку розширили перелік громадян, які можуть оформити відстрочку від мобілізації повністю онлайн — віднині послуга доступна для наукових працівників закладів вищої освіти та наукових установ.
Як повідомляють в Міністерстві оборони України, для того, щоб скористатися цим сервісом, необхідно:
- авторизуватися у мобільному застосунку Резерв+;
- вибрати категорію «Працівники вищої та профосвіти, науковці» та натиснути кнопку подачі запиту;
- очікувати на сповіщення від системи — після автоматичної перевірки даних у державних реєстрах надійде повідомлення з результатом.

Фото з сайту Міноборони України
«У разі виникнення помилки чи неможливості оформити відстрочку онлайн, не потрібно відразу йти до ТЦК. Першочергово зверніться до свого роботодавця (кадрової служби чи адміністрації закладу) — найімовірніше, ваші дані в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) застаріли, і їх потрібно терміново перевірити чи оновити», — порадили в Міноборони.
Адже для того, щоб отримати відстрочку онлайн, мають бути оновлені такі дані:
- основне місце роботи;
- зайнятість не менше ніж на 0,75 ставки;
- право на відстрочку за посадою у сфері вищої освіти;
- робота на посаді, що входить до переліку наукових.
Важливо, щоб установа, де працює людина, була підтверджена в ЄДЕБО як така, що займається науковою діяльністю та пройшла державну атестацію.
В Міноборони нагадують, що відстрочка доступна працівникам Президії НАН України, національних галузевих академій наук та їхніх апаратів, а також науково-педагогічним та педагогічним працівникам закладів вищої, фахової передвищої й професійної освіти, науковцям, які залучені до освітнього процесу.
Читайте також: Як працює автоматична відстрочка в «Резерв+» у 2026 році: роз’яснення Міноборони
Ірина ГОЛОТЮК
