Не вдається утримувати рівень Дніпра: у КМДА пояснили причини потопу в Києві

Каховська ГЕС працює не у повному технологічному режимі.

В Україні продовжуються весняні паводки /  фото Александр Синица

Через пошкодження Каховської ГЕС росіянами порушено весь цикл технологічних робіт інших українських ГЕС, пояснив начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук, коментуючи потоп у Києві.

Уся мережа гідроелектростанцій дозволяла українським фахівцям «у штучному режимі» тримати рівень Дніпра.

«Але ж на сьогодні, у зв’язку з агресією РФ, ми маємо пошкодження на Каховській ГЕС, яка працює не у повному технологічному режимі. Тому порушується весь цикл технологічних робіт самих ГЕС», — сказав Ткачук.

Відео дня

Він додав, що українські ГЕС готували до «блекаутів» і тримали на них високий рівень води, щоби у зимовий період забезпечувати місто електроенергією. 

«Це все чинники, які разом з весняним водопіллям, рясними дощами, порушенням технологічної роботи ГЕС призвели до повені на рівні метр і вище», — відповів Ткачук.

Сутички у лаврі: прихожани МП побились з поліцією і зламали печатку одного з корпусів (відео)

У Києві затримали «фіксера» російського ЗМІ, який створював фейки про війну в Україні

В Україні викрили зрадників, які допомагали ФСБ здійснювати хакерські атаки на уряд

Потоп у Києві й інших містах — що відомо

В Україні продовжуються весняні паводки. На сьогодні, 19 квітня, у Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій областях оголосили гідрологічне попередження. 

Крім того, під удар стихії потрапив й Київ. Через підвищення рівня води у Дніпрі затопило столичну набережну.

Фахівці попереджають, що пік весняного водопілля у Верхньому Дніпрі утримуватиметься ще найближчі три дні.  Також у ці дні внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду можливе початкове затоплення заплавних ділянок вздовж Каховського водосховища у ряді прирічкових населених пунктів у Запорізькій області. 

Як писав УНІАН, у четвер, 20 квітня, в більшості областей України очікується невелике похолодання. Разом зі зниженням температури налетять дощі, зливи і грози. Лише місцями на півдні і крайньому заході стовпчики термометрів поповзуть вгору.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua