Деякі породи собак схильні до цілого ряду захворювань, тому їх варто частіше водити до ветеринара, а також вони не будуть слухатися господаря.
Дресувальник сказав, собак яких порід не завів би / фото pixabay.com
Якщо ви давно хотіли завести собаку, нарешті вирішили це зробити і вибираєте породу, тоді потрібно врахувати кілька дуже важливих фактів. Зокрема, необхідно зрозуміти, для чого саме вам собака, розібратися з особливостями порід, дізнатися, які тварини вважаються схильними до хвороб, а які — найнеприємнішими і небезпечними. Тим, хто живе в місті, УНІАН вже радив, яка найкраща собака для квартири.
Є не одна найгірша порода собак — так вважає професійний дресувальник Гаррет Вінг. Експерт склав антирейтинг і поділитися ним у TikTok. Вінг стверджує, що ніколи б не завів собак таких порід:
- середньоазійська вівчарка (алабай);
- бладхаунд;
- чихуахуа.
Дресувальник зазначив, що алабаї — дуже великі тварини (пси можуть важити понад 170 фунтів (більше, аніж 77 кг), і вони є чудовими охоронцями для домашньої худоби, але у нього таких тварин немає, тому і собака такої породи не потрібна.
Відео дня
За словами експерта, пси породи бладхаунд мають жирну шкіру, через яку смердять так, як ніяка інша собака, і цього запаху важко позбутися.
Вінг також дуже критикував чихуахуа. «Якби мені потрібен був трифунтовий (приблизно 1,4 кг — Ред.) демон з підземного світу, який не служив би ніякій іншій меті, крім як сидіти у мене на колінах і кусати все, що знаходиться в межах трьох футів (близько метра — Ред.) від мене, тоді я б завів чихуахуа», — стверджує він.
Крім того, ось які породи собак вважаються небезпечними:
- пітбуль;
- доберман;
- німецька вівчарка;
- чау-чау.
Варто зазначити, що цілий ряд порід вважають важким для дресури.
Які собаки найгірше піддаються дресуванню — список
Мініатюрні той-тер’єри можуть панікувати, робити різкі рухи й тим самим нашкодити собі. Ці собаки непрацездатні, їм краще швидко наробити шкоди і проситися на ручки до господарів.
Бладхаунд схильний до того, щоб активно вивчати зовнішній світ. Господареві буде складно довго утримувати його увагу, тому і навчати таку собаку чомусь новому досить складно.
Басет-гаунди дуже флегматичні, тому навчити їх якихось трюків — завдання не з легких.
Мастифи ледачі і у них дуже погана пам’ять — саме тому вчити представників цієї породи чомусь дуже непросто.
Бігль — це впертий і самостійний пес. Якщо захочете його чомусь навчити, готуйтеся до того, що тварина покаже вам свій характер.
Непросто працювати і з хаскі — у тварин цієї породи просто сила-силенна енергії, їм потрібно постійно рухатися. Вам може бути дуже важко зацікавити цих собак навчанням.
Читайте також:
Де «причаїлася» найотруйніша змія: лише найуважніші знайдуть тварину за 5 секунд
Кілька років не мила голову шампунем: студентка розповіла про новий метод очищення волосся
Чау-чау вважають самостійними і хитрими. Саме такі риси тварини ви можете помітити, якщо спробуєте їх навчати.
З афганськими хортами потрібно починати працювати з самого дитинства, коли аристократичність, зарозумілість і волелюбність цих псів знаходяться тільки «в зародку». Доросла тварина краще залишиться голодною, ніж буде підкорятися наказам людини.
У пекінесів дуже непростий характер, вони розуміють, чого від них домагаються, але просто можуть не захотіти догоджати людині. Цих тварин не вийде «підкупити» смаколиками.
Які породи собак найчастіше хворіють — перелік
Якщо не хочете великі суми витрачати на лікування свого вихованця, то спочатку потрібно дізнатися, які тварини славляться своєю хворобливістю.
Якщо ви заведете той-пуделя, то будьте готові до того, що, можливо, доведеться витратитися на операцію — у тварини в сечовому міхурі можуть утворитися камені.
Багато проблем зі здоров’ям загрожує лабрадорам-ретриверам, зокрема, у них часто виникають м’язова дистрофія і різні види раку.
Ротвейлер «світять», в тому числі епілепсія, артрит, остеохондроз і рак кісток.
У англійського бульдога можливі проблеми з очима, шкірою, ці тварини також схильні до ожиріння.
У англійського кокер-спанієля можуть виникнути, зокрема, проблеми з печінкою і серцем, епілепсія.
Німецьким вівчаркам загрожують проблеми з серцем, тазостегновим суглобом, шкірні алергії й катаракти.
У басет-гаундів може бути порушення згортання крові, проблеми з травленням і суглобами.
Якщо ви завели тварину, яка схильна до якихось захворювань, намагайтеся її частіше водити до ветеринара на огляд.
УНІАН раніше писав, як зрозуміти, що собака вас любить.