Нова ера в хірургії: найменший у світі робот пробереться у найнедоступніші місця організму

Новий багатофункціональний біомедичний робот має розмір усього 0,95 міліметра.

Надмалий розмір робота допоможе йому переміщатися у вузьких просторах організму / колаж УНІАН, скриншоти

Учені створили найменший у світі багатофункціональний біомедичний робот, який, як сподіваються, зможе орієнтуватися у людському організмі під час інвазивних операцій без потреби у громіздких інструментах, пише Interesting Engineering.

Цей робот має розмір 0,95 міліметра і на 60 відсотків менший за існуючу на сьогодні найменшу модель. Він є розробкою Школи інженерії Гонконгського університету науки і технологій.

Зазначається, що ця роботизована технологія «є великим прогресом у мінімально інвазивній хірургії», адже надмалий розмір допоможе роботу переміщатися у вузьких просторах організму і потрапляти до таких важкодоступних місць, як, наприклад бронхи.

Відео дня

Також цей робот забезпечить й інші можливості: детальний огляд лікарями, доставку ліків, взяття тканини на аналіз, лазерну абляцію.

Читайте також:

Приховані, наче скарб: дослідники відповіли, де у птахів знаходяться вуха

Археологи знайшли останки гігантського предка великої білої акули віком 9 мільйонів років

Російські витрати на космос порівняли з китайськими та американськими: інфографіка

Крім того, йдеться у матеріалі, цей біомедичний робот забезпечує виняткові зображення та високоточні рухи. 

«Мініатюрний розмір робота досягається завдяки поєднанню чотирьох ключових компонентів: масиву оптичних волокон, спеціального інструменту, порожнистого скелета та функціональної шкіри», — пише видання. 

Крім того, він містить гелеподібне зовнішнє покриття, яке мінімізує тертя.

У публікації йдеться, що дослідники вже й успішно протестували робота.

«Тестування in vitro показало, що робот успішно орієнтувався та виконував завдання в імітованих бронхіальних моделях. Під час тестування ex vivo він продемонстрував плавну навігацію та успішне захоплення зображення та лікування в вирізаних легенях свині», — розповіли вони.

За словами професора Шеня Яцзіна, який керував розробкою, «дослідження забезпечує важливе рішення для розробки хірургічного робота, спрямованого на досягнення ранньої діагностики та терапевтичних цілей у важкодоступних ділянках тіла». 

Він додав, що сподівається, що фіброскопічний робот зробить більший внесок у здоров’я людини в осяжному майбутньому.

«Ця неймовірна трійця — поєднання візуалізації, точних рухів і багатофункціональних можливостей у такому маленькому пакеті — відкриває нову еру мінімально інвазивної хірургії», — пише видання.

Раніше УНІАН розповідав, що короткі відео з TikTok, Youtube та Instagram негативно впливають на мозок людини. Дослідники дізналися, що у людей з високим рівнем залежності від коротких відео спостерігається підвищена активність в ділянках мозку, пов’язаних з емоційною регуляцією.

Ба більше, у таких користувачів було виявлено структурні зміни в таких зонах, як орбітофронтальна кора і мозочок.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua