У дитячому садку. Ілюстративне фото Оболонська РДА
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту».
Новий закон закладає фундамент для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Міністерство освіти та науки повідомляє, що серед важливих змін є наступні.
Для вихователів це оптимізація навантаження, 56 днів щорічної відпустки, можливість встановлення вищих доплат та надбавок.
Для батьків — територіальна доступність садочків, вибір форми навчання: очна, мережева, дистанційна, нові типи організації освітньої діяльності: мобільні, сімейні, мінісадки.
Для закладів дошкільної освіти — чіткі правила прийому дітей, створення умов для інклюзивного чи спеціального освітнього середовища.
Також буде забезпечено різноманіття груп у дитсадках — вікові, різновікові, інклюзивні та спеціальні, з різними освітніми програмами. Для органів влади закон встановлює зобов’язання щодо забезпечення ресурсами та справедливої оплати праці вихователів, що створить умови для ефективної роботи в сфері дошкільної освіти.
Як і раніше, заклади дошкільної освіти зможуть отримувати кошти з державного і місцевого бюджетів, платежів від засновників, оплати за освітні й додаткові послуги, доходів від оренди, грантів, благодійної допомоги та інших законних джерел. Для влади та засновників — обов’язок забезпечити потрібні ресурси, відповідальність за доступність садочків, справедливу оплату праці вихователів.
Зміни, що починають діяти з нового року, допоможуть забезпечити доступ до якісної освіти для всіх дітей країни та їхній легкий старт у навчанні.
Запроваджені зміни в законі сприяють не лише розвитку дошкільної освіти в Україні, а й наближають країну до європейських стандартів, що є важливим кроком на шляху до вступу в Європейський Союз.
«Вечірній Київ» повідомляв, що 35 освітніх закладів Києва отримають генератори, які дадуть змогу повноцінно працювати під час відключень електроенергії.
Катерина НОВОСВІТНЯ