Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілка письменників України це підтримала

Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілку письменників України це підтримало.

Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілку письменників України це підтримало. Фото: facebook.com/olegsl, nashkiev.ua

Відкриття нової меморіальної таблички на будівлі будинку-музею, де жив письменник Булгаков, викликало протести серед частини української інтелігенції. Спілка письменників України потребує демонтажу дошки та закриття музею.

Нову табличку на будівлі будинку-музею Булгакова на Андріївському узвозі відкрили 26 травня. Нову табличку оформлено українською мовою, на відміну від попередньої, на ній прибрано слова про те, що Булгаков є «російським радянським письменником». На новій табличці письменника назвали «видатним киянином».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Вже 28 травня невідомі облили червоною фарбою табличку письменника. Із цього приводу висловився секретаріат Національної спілки письменників України. Ось що було їм опубліковано:

«Нещодавно, до дня народження М. Булгакова, в Києві відбулася церемонія відкриття його оновленої меморіальної дошки на фасаді так званого «Літературно-меморіального музею М. Булгакова». Тепер дошка «русскому совєтскому пісатєлю» стала україномовною, проте вона є абсолютно недоречною в українських реаліях, оскільки увічнює потворні і небезпечні російські наративи щодо суверенної України.

Кричущий факт зневаги до незалежної України й українських громадян під час жорстокої війни, яку розв’язала росія, не міг лишитися непоміченим і викликав негативну реакцію в соцмережах з боку багатьох наших співвітчизників і спричинився до того, що через два дні після відкриття цю дошку невідомі облили червоною фарбою, яка символізує кров тисяч невинних українців, котрі віддають свої життя за свободу і незалежність України в боротьбі з російськими окупантами».

Нагадаємо, минулого року Спілка письменників України оголосила Булгакова «підступним ворогом» і вже тоді вимагала закриття його музею у Києві.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua