Обговорили подальшу співпрацю: мер Києва Кличко зустрівся з послами Японії та Ірландії

Фото: КМДА

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся у столичній мерії з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудо Кунінорі та Першим Надзвичайним і Повноважним Послом Ірландії в Україні Тересою Гілі. З дипломатами обговорили подальшу підтримку й допомогу Києву та Україні.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Віталій Кличко нагадав, що побратим Києва — японське місто Кіото минулого року надало понад 500 тисяч євро на відновлення української столиці. А в січні японці передали останні партії гуманітарної допомоги — 3 тисячі ковдр і 60 тисяч хімічних грілок. Посол Мацуда Кунінорі у вівторок, 31 січня, особисто передав мерії частину цієї допомоги. За словами Віталія Кличка, дипломат запевнив, що згодом влада Японії планує передати Києву цистерни і мобільні системи для очищення води.

Делегація посольства Японії на перемовинах у столичній мерії. Фото: КМДА

Посол Ірландії в Україні Тереса Гілі запевнила, що хоч її країна не надає військової допомоги Україні, політично Київ та Україна мають повну підтримку.

Зустріч Віталія Кличка із Першим Надзвичайним і Повноважним Послом Ірландії в Україні Тересою Гілі. Фото: КМДА

Віталій Кличко подякував партнерам за допомогу та отримав запрошення відвідати Японію й Ірландію для переговорів з бізнесом та владою про післявоєнну відбудову Києва.

Що відомо про деякі аспекти підтримки Києва міжнародними партнерами

З перших днів повномасштабної агресії Росії проти України Київ отримує допомогу від міст-партнерів. Так, із березня загалом столиця отримала 35 пожежних авто. Напередодні Нового року Київ отримав від німецьких та польських партнерів ще один сучасний пожежний автомобіль. У серпні 2022 року Кличко передав міським комунальним підприємствам 19 автобусів і 3 сміттєвози, які отримали від чотирьох німецьких міст. Також на початку 2023 року Рига передала Києву у користування ще 10 міських автобусів. тогоріч весною місто отримало від Риги 11 автобусів.

Київ співпрацює з Почесним Консульством України в місті Тарнув за кількома напрямами. Завдяки партнерству упродовж жовтня-грудня на психологічну реабілітацію до Польщі поїхали 160 ветеранів та членів їхніх родин.

Мер Києва Віталій Кличко та його колега з Копенгагена Софі Хесторп Андерсен обговорюють угоду про побратимство між столицями України і Данії. Документ передбачає, зокрема, співпрацю у реконструкції та містобудуванні.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua