Облисіння у чоловіків: його причини та лікування

Облисіння у чоловіків пов’язане з чоловічими статевими гормонами, які називають андрогенами.

Облисіння — це надмірне випадання волосся, яке зазвичай торкається шкіри голови. Вважається нормальним, що щодня випадає від 50 до 100 волосин, а на їхньому місці виростає нове. Однак трихологи клініки https://www.mydermclinic.ua/tryhologiya/ стверджують, якщо волосся, що випало, не відновлюється або повертається більш тонким, ніж випале, це в кінцевому підсумку призводить до облисіння.

У чоловіків, які страждають на облисіння, як правило, з’являється рідіюча лінія волосся і лисі плями. На ранній стадії облисіння у чоловіків випадання волосся помітно на передній частині голови і поступово зменшується до задньої частини, де шкіра голови у верхній та верхівковій областях стає більш помітною. Облисіння вражає більшість чоловіків у певний період їхнього життя.

Що викликає облисіння у чоловіків?

Однією з основних причин облисіння у чоловіків є генетика чи сімейна історія облисіння. Дослідження спеціалістів MyDerm показали, що облисіння у чоловіків пов’язане з чоловічими статевими гормонами, які називають андрогенами. У андрогенів багато функцій і вони також відповідають за регулювання росту волосся. Андрогенетична алопеція, облисіння за чоловічим типом, виникає внаслідок зміни рівня гормонів протягом життя чоловіка.

Існує 7 стадій облисіння у чоловіків

  1. стадія — на цій стадії голова вкрита волоссям, але спостерігається невелике порідіння волосся, яке часто залишається непоміченим або ігнорується.
  2. стадія — на цій стадії відбувається невелике опущення волосяного покриву, яке     зазвичай називається «лінія волосся дорослої людини».
  3. стадія – тут облисіння стає помітним. Лінія волосся на скронях починає рідшати і рухатися назад.
  4. стадія — на цій стадії облисіння у чоловіків стає найбільш очевидним. Волосся починає рідшати ще більше, і вони продовжують тягнутися назад. Також відбувається значне випадання волосся на голові, що виглядає як лисина.
  5. стадія — коли лінія волосся продовжує тягнутися назад, ще більш менш схожа на стадію 4, але трохи сильніше. Смужка волосся між лінією волосся та лисиною починає потроху зникати і стає тоншою.
  6. стадія — настає, коли вже немає смужки волосся, що розділяє лисину та лінію росту волосся. Вони з’єднуються разом і утворюють найбільшу лисину. Волосся з боків голови є, але передня частина і верхівка в основному лисі.
  7. стадія —  це схоже повне облисіння. Волосся, яке все ще росте з боків, слабше і тонше, ніж зазвичай.

Чим раніше ви почнете лікувати випадання волосся, тим краще. Щойно волосяні фолікули почнуть згасати, єдиним виходом залишиться хірургічне втручання. Тому трихологи MyDerm радять завжди відстежувати та вживати заходів відразу після того, як ви зрозуміли, що втрачаєте волосся.

Лікування

Міноксидил (продається без рецепта) — у клінічних випробуваннях було показано, що міноксидил зменшує випадання волосся, стимулює їх зростання та зміцнює існуючі пасма волосся. Хоча міноксидил може допомогти, ви навряд чи побачите повне відростання волосся.

Фінастерид (рецептурний препарат): Фінастерид уповільнює подальше випадання волосся у 80-90% чоловіків, які його приймають. У деяких чоловіків також спостерігається деяке відростання волосся, що зазвичай відбувається у чоловіків, які починають приймати финастерид, коли вони вперше помітили ознаки випадання волосся.

Деякі інші методи лікування, такі як пересадка волосся та низькорівнева лазерна терапія, також можуть бути корисними.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua