Охочих здати кров не меншає — у Бучі вдруге за місяць провели День донора

Фото ілюстративне: Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги/Facebook

27 грудня в Бучі на Київщині вдруге за останній місяць провели День донора. Завдяки активності бучанців вдалося зібрати 25 літрів крові для українських захисників та поранених цивільних, яких доправляють у лікарні області. Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Забір крові провели фахівці Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги спільно з Київським обласним центром служби крові. Для зручності донорів приймали за попереднім записом. Здати кров могли всі охочі від 18 до 60 років.

Медики кажуть, що День донора в Бучі — не останній, бо ще є багато охочих допомогти не лише військовим, а й породіллям чи пацієнтам, що потребують хірургічного втручання.

Що відомо про донорство крові

Попередній День донора у Бучі провели 1 грудня. У міській раді повідомили, що тоді взяли 30 літрів крові для захисників.

Міністерство охорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних.

Через війну в Україні постійно потрібні донори крові. Про це час від часу каже влада, регіональні центри крові, медики, волонтери. При цьому, охочих здати кров не мало — наприклад, від 24-го лютого лише Київський міський центр крові прийняв понад 7 тис. донорів і щодня в пункти забору крові звертаються 100 людей.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua