Окупанти почали скидати воду з Каховської ГЕС: чим це загрожує Києву

Окупанти скидають воду з Каховської ГЕС. Фото: Вікіпедія

Окупанти скидають воду з Каховської ГЕС. Фото: Вікіпедія

Російські окупанти активно спускають воду з Каховського водосховища. Така тенденція загрожує серйозними наслідками для Києва.

Про це заявив заступник директора Інституту водних проблем та меліорації НААН Михайло Яцюк.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За словами фахівця, негативні наслідки від дій російських оккупантів матиме все населення України.

— Навіть загрози для Києва у цьому плані є. У Дніпрі є шість водосховищ, які взаємопов’язані з правилами експлуатації. Найбільші – це Кременчуцьке та Каховське… Під загрозу потрапляє 70% населення України, — зазначив Яцюк.

Україна закликала міжнародних партнерів змусити Росію відремонтувати та закрити шлюзи дамби Каховської ГЕС чи дозволити це безпечно зробити українським фахівцям.

За словами міністра із захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, ситуація з терористичними діями російських окупантів на Каховському водосховищі може мати колосальні наслідки.

— Якщо нормальний рівень води у водосховищі становить 16 метрів, то сьогодні ми вже маємо рівень 13,83 метра. Це може призвести до того, що понад мільйон українців залишаться без питної води. Падіння рівня води нижче за позначку 12 метрів означатиме екологічну катастрофу, оскільки велику кількість біорізноманіття ми просто втратимо, — підкреслив Стрілець.

Міністр назвав такі дії росіян ще однією спробою ядерного тероризму, адже зниження рівня води в Каховському водосховищі означатиме вихід із ладу систем охолодження Запорізької АЕС.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua