Організовував вбивства українських військових: судитимуть агента російських спецслужб

Фото: Офіс Генпрокурора

У Києві судитимуть мешканця Луганщини, якого завербували російські спецслужби для організації замовних вбивств по Україні. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Чоловік з 2014 року підтримував збройну агресію РФ, воював у складі "народної міліції "ЛНР". Після повномасштабного вторгнення перебував у Росії, де його завербували.

Приблизно у травні чоловік отримав завдання підготувати вбивство керівника одного з українських військових підрозділів. Для цього залучив киянина, який мав стежити за об’єктом та в подальшому його ліквідувати.

Фото: Офіс Генпрокурора

Це вбивство було "тестовим" завданням перед іншими замовними вбивствами політичних та публічних осіб України, серед яких міністра оборони, очільник розвідки. За цю роботу російські куратори обіцяли від 100 тисяч доларів.

"Серед можливих об’єктів для фізичної ліквідації були один із керівників "Національного корпусу" – в минулому командир розвідроти полку українського військового підрозділу "Азов" та радник одного з міністрів", – зазначили в прокуратурі.

Фото: Київська міська прокуратура

Організатора затримали у серпні за результатами багатоетапної спецоперації на території Волинської області. Йому інкримінують державну зраду, готування до вчинення умисного вбивства на замовлення, вчиненого групою осіб з корисливих мотивів, а також участь у непередбачених законом збройних формуваннях та терористичній організації.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua