Причини СЗЧ у 2022 році та зараз дуже відрізняються, вважає експерт.
Євген Дикий вважає тил винним у масовому дезертирстві солдатів / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, кадр з відео
В Україні залишається актуальною проблема самовільного залишення частини (СЗЧ) військовослужбовцями. Про це в ефірі «Radio NV» розповів ексзаступник командира взводу батальйону «Айдар», військовий аналітик Євген Дикий.
«Динаміка СЗЧ дуже чітка. У нас за цей рік більше СЗЧ, ніж за попередні два. У нас СЗЧ зростає як сніжний ком. І це не випадковість. Якщо СЗЧ 2022 року – це кожного разу був якийсь персональний ексцес. Хтось такого надивився, щось сталося, що він зламався. Дуже багато було випадків, коли через родинні обставини людина просто просила відпустку. А коли їй відмовляли – вона плювала і йшла в СЗЧ», – сказав Дикий.
Він додав, що більшість випадків самовільного залишення частини у 2022 році були пов’язані з конфліктами між військовослужбовцями та їхніми командирами. Зараз же, за словами Дикого, причина інша.
Відео дня
«СЗЧ 2024 року – я б не хотів сказати, що ідейні. СЗЧ 2024 року – це люди, яким набридло нас з вами захищати при такому ставленні. Це розчаровані люди, яких дістало ставлення тилу… Основний злам ще попереду – він буде весною, коли багато хто довоює до трьох років», – додав Дикий.
Проблема з СЗЧ в Україні
Раніше анонімний український командир в інтерв’ю польским ЗМІ повідомив, що в Україні кількість дезертирів іноді перевищує кількість загиблих чи поранених захисників. Повертаються з СЗЧ, за словами командира, лише 10% військових.
Тим часом у Міноборони повідомили про можливість подати рапорт на повернення із СЗЧ через додаток «Армія+». Там запевнили, що розгляд рапорту триватиме 24 години, після чого військовий отримає повідомлення про те, що він має прибути що нової військової частини батальйону резерву.