Особливості лікування зубів у вагітних жінок

Не викликає сумнівів, що вагітна жінка має, перед усім, дбати про здоров’я, як власне, так і майбутнього малюка, що ось-ось з’явиться на світ. Більшість жінок в цей час сумлінно виконують поради лікаря, стежать за режимом та уникають прийому сильнодіючих ліків. Та чи має якісь особливості лікування зубів під час вагітності? В чому специфіка догляду за зубами у цей період? Пропонуємо дізнатися відповіді на ці, та інші, не менш важливі запитання.

Особливості лікування зубів під час вагітності

Стоматологи впевнені: лікування зубів при вагітності не тільки допустиме, воно необхідне, якщо в цьому є потреба. А ось терпіти зубний біль майбутній матусі дуже шкідливо: це занадто великий стрес і для малюка, і для жінки! До того ж, санація ротової порожнини буде корисною і з інших міркувань.

Професійний догляд, чистка зубів під час вагітності дозволить знищити осередки хронічної інфекції ротової порожнини, знизити ризики небезпечних ускладнень. Саме цьому профілактичний огляд у стоматолога входить до обов’язкового обстеження вагітних.

Ось декілька особливостей лікування зубів під час вагітності:

 • Термінового лікування потребує карієс, пульпіт, запалення ясен та м’яких тканин ротової порожнини, стоматити та інші небезпечні захворювання.
 • Не менш важливо у найближчій час ліквідувати травматичні ушкодження в ротовій порожнині — сколи, тріщини, переломи кореня зуба, абсцеси тощо.
 • Відкласти на більш сприятливий час рекомендують процедури відбілювання, ортопедичного ортодонтичного оперативного лікування.
 • Під час лікування дозволяється використовувати якісні знеболювальні препарати, звичайні ліки та матеріали.

Пройти якісне стоматологічне обстеження та ефективне лікування ви можете в Стоматологічній клініці Ельвіри Безвушко (м. Львів)

Брекети під час вагітності

Ймовірність використання брекет-систем під час вагітності і досі викликає суперечки серед спеціалістів. Адже саме у цей період нестача кальцію може викликати ушкодження зубної емалі. Саме збалансований раціон харчування та правильний догляд дозволяють відновити стан зубів після брекетів.

Чи можна ставити брекети вагітним? Аби встановлення брекет-системи не зашкодило жінці та майбутньому малюку, необхідно пройти повне медичне обстеження та проконсультуватись у лікаря-гінеколога. Не менш важливо взяти до уваги індивідуальні особливості жінки, загальний стан її здоров’я. Якщо зважилась на цей крок, неодмінно звертайтеся до справжніх професіоналів, це знизить ризики виникнення неприємних наслідків.

Догляд за ротовою порожниною

Адекватний та ефективний догляд за зубами та яснами при вагітності дозволяє запобігти розвитку небезпечних захворювань.

Стоматологи наполегливо рекомендують:

 • двічі на день чисти зуби, використовуючи якісну зубну пасту, не надто жорстку щітку та зубну нитку;
 • своєчасно проходити обстеження у стоматолога;
 • звертатися до лікаря за найменших проявах зубного болю та дискомфорту.

Одна з поширених проблем, на яку часто не звертають належної уваги — підвищена чутливість та біль у яснах при вагітності, щозумовленігормональними змінами. Гінгівіт — небезпечне стоматологічне захворювання, що необхідно вилікувати, аби не зашкодити здоров’ю майбутньої дитини. Пам’ятайте: щоб подолати проблему, не слід вдаватися до самолікування. Стоматологія для вагітних потурбується про те, аби проблеми із зубами не заважали насолоджуватися таким особливим періодом у житті жінки.

Стоматологічна клініка Ельвіри Безвушко (м. Львів) пропонує:

 • якісне та ефективне лікування захворювань зубів та ротової порожнини;
 • виготовлення та встановлення протезів та брекет-систем;
 • профілактичні процедури догляду за зубами, що рекомендовані вагітним жінкам.

Серед наших переваг:

 • найкращі ціни на стоматологічні послуги;
 • сучасне високотехнологічне обладнання;
 • кваліфікований, уважний та турботливий персонал.

Виникли питання? Зателефонуйте, аби докладніше дізнатися про наші послуги та умови лікування.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Киевский городской портал PRO-KYIV.in.ua