Отримай відповідь: чи потрібен військовий квиток для укладання шлюбу

Отримай відповідь: чи потрібен військовий квиток для укладання шлюбу.

Отримай відповідь: чи потрібен військовий квиток для укладання шлюбу. Фото: gettyimages.com, Kobus Louw

Досі ходять суперечки з приводу того, чи потрібен військовий квиток, щоб подату заяву на укладання шлюбу в Україні. PRO-kyiv.in.ua розібрався у цьому питанні.

Які документи потрібні для укладання шлюбу за законом

  • заява;
  • документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (якщо такий був);
  • паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.

Подання інших документів законодавством не передбачено.

Тож військовий квиток для укладання шлюбу не потрібен?

Справа в тому, що в заяві про державну реєстрацію шлюбу є обов’язкова для заповнення графа «Відношення до військової служби». Як повідомляють у Мінюсті, у цій графі треба вписували такі відомості: де людина перебуває на обліку; назва міста, номер поштової скриньки військової частини, де служить; військове звання (категорія) (стосовно призовників зазначається «призовник»); серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку.

— Необхідність внесення до заяви вказаних відомостей випливає зі змісту частини четвертої статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та пункту 57 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, якими визначено, що органи реєстрації актів цивільного стану зобов’язані в семиденний строк надати відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональним органам Служби безпеки України, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки України відомості про події та дії, що нерозривно пов’язані з призовником, військовозобов’язаним, резервістом, його батьками та членами сім’ї (дружиною (чоловіком), дітьми) та підлягають обов’язковому внесенню до Реєстру (відомості про шлюб, про розірвання шлюбу), – повідомляють у Мінюсті.

Що каже адвокат

Адвокат Дмитро Соловйов підтвердив, що у графі №7 в заяві на реєстрацію шлюбу просять вписати серію та номер військового квитка, а також місце, де людина стоїть на обліку. Однак жодна норма не передбачає, що потрібно саме надати свій військовий квиток. Отже, це не може стати підставою для відмови у прийнятті заяви.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Адвокат Дмитро Соловйов (@lawyer_solo)

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua