«П’яні вечірки»: чи могли дівчата самі спровокувати можливе насилля

Ілюстративне фото: pexels.com

Історія про "п’яні вечірки" у Києві, де хлопці кривдили на камеру напівпритомних дівчат, обурила українців. Проте деякі у соцмережах почали висловлювати думку, що дівчата знали про можливі наслідки.

Суспільне розпитало у співзасновниці проєкту Wom Stories, чому у суспільстві вважають, що жінки провокують насилля. Та для чого люди знімають і дивляться подібний контент.

Жінки щоденно зазнають домагань: під час тисняви у транспорті, на вулиці, у школі тощо. Словесні домагання, якісь вигуки – теж їх різновид. Дівчина ніколи не може передбачити, чи є в когось якісь наміри на її тіло.

Wom Stories запропонували допомогу свою допомогу дівчатам з тих вечірок, контакти яких отримали. Хтось з них відгукнувся, а хтось не прочитав повідомлення.

"Ми не можемо на них давити та якось наполягати. У нас досі є цей наратив, що спровокувала, сама пішла і це допустила", – розповідає співзасновниця.

У своєму блозі вони раніше вже давали поради, аби ніхто не підсипав нічого у алкоголь:

  • пити із закоркованих пляшок або щойно відкритих при вас;
  • залишати пляшку чи стакан у полі свого зору або тримати їх при собі;
  • можна приходити зі своїм алкоголем;
  • використовувати спеціальні кришечки на стакан, де є лише отвір для трубочки.

Зйомки подібного контенту з "п’яних вечірок" викликають відчуття влади над кимось. На її думку, автор відео висміює положення дівчат, які не мали контролю над власним тілом.

"Він казав, ми зараз покажемо, які зараз дівчата, називаючи їх "одноразками". Він писав, що нормальних дівчат 5%, але що в його розумінні "нормальні". Це мізогінія – ненависть до жінок", — каже співзасновниця.

На її думку, люди, які вважають в усьому винними жінок, визнають усіх чоловіків потенційно небезпечними. А також, що чоловіки не здатні керувати власними бажаннями та розуміти слово "ні".

Зовнішній вигляд жінки теж ніяк не впливає на бажання кривдника. Існує світова виставка жертв зґвалтування, де представлений різний одяг: від звичних спортивок до дитячої сукні.

"Або приклад, коли у вас вкрали телефон. Це означає, що ви не в тому місці та не в той час його витягнули, чим спровокували крадія? Маячня. Крадій був готовий до цих дій, бо це не спонтанне рішення. Суспільство ніколи не звинувачує того, кого обікрали", – підсумовує вона.

Що відомо про справу "пʼяних" вечірок в Києві

31 січня 2023 року громадська діячка та режисерка Ярослава Кравченко на своїй Facebook-сторінці розмістила допис про "малолітніх пацанів із Франківська, які переїхали в Київ з Івано-Франківська і почали влаштовувати вечірки. На них запрошували дівчат, яких "накачували" алкоголем та, ймовірно, підсипали снодійне з наркотичною дією.

Хлопці на камеру знущалися з напівпритомних дівчат, роздягали їх, знімали на відео статеві органи та ґвалтували пальцями. Відео організатори вечірок публікували в закритих Telegram-каналах та в Instagram.

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила 31 січня, що Нацполіція оперативно взяла інцидент в роботу.

Правоохоронці 1 лютого розпочали кримінальне провадження після того, як в інтернеті оприлюднили контент "п'яних" вечірок. Вони провели обшуки за місцем мешкання фігурантів у Києві та Івано-Франківській області.

Як повідомили Суспільному у поліції, двом фігурантам оголосили про підозру, ще шістьом людям вручили повістки до військкомату.

Згодом правоохоронці затримали двох організаторів "пʼяних" вечірок у Києві. Їм загрожує до 7 років позбавлення волі.

Повістки до військкомату вручили не лише організаторам "п’яних вечірок" у Києві, але й адвокату Артему Захарову. Він у коментарі Суспільному розповів, що був там лише як захисник під час обшуку.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua