Папа Римський заявив, що має велику пошану до російського гуманізму

Він каже, що опинився між двома народами, до яких має прихильність.

Папа Римський / фото REUTERS

Папа Римський Франциск заявив, що жорстокість, з якою російські військовослужбовці діють в Україні, не властива російському народові.

Під час повернення з Бахрейну він заявив, що має велику пошану до російського народу та гуманізму, пише Vatican News.

«Мене вражає – і тому я вживаю слово «багатостраждальна» [дослівно: «martoriata» — «піддана мукам» від «martoriare» — «катувати, мучити»] – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ – це великий народ; це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців… Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму», — сказав він.

Відео дня

Він підкреслив, що російський письменник Федір Достоєвський «до сьогодні надихає християн до осмислення християнства».

Чи змінять хід війни нові поставки зброї у Росію: експерт дав прогноз

У Бундестазі хочуть переглянути ланцюги поставок зброї через позицію Швейцарії щодо України

США направили військові літаки у бік Ірану на тлі загрози нападу на Саудівську Аравію

«Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу», — підкреслив він.

Папа Римський додав, що у 11 років український священик навчив його прислуговувати під час української літургії.

«Через це мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких маю прихильність. І не тільки я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей з позитивними результатами», — сказав він.

Заяви Папи Римського про війну в Україні

У червні Франциск заявив, що не підтримує російського президента Володимира Путіна, однак вважає, що війну могли «якось спровокувати, або не попередити».

Пізніше він сказав, що сьогодні йде третя світова війна, а також назвав «морально прийнятним» постачати зброю Україні, щоб допомогти їй захиститися від російської агресії.

Володимир Зеленський запрошував Папу відвідати Україну, однак той каже, що лікар заборонив йому здійснювати такі поїздки.

У вересні він розповів, що сприяв найбільшому з початку повномасштабної війни обміну військовополоненими між Україною та Росією.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua