Парк столичної підземки отримав чергову партію варшавських вагонів

Варшавські поїзди метрополітену в Києві. Фото: КП «Київський метрополітен»

У серпні столичне метро отримало чергову партію варшавських вагонів – 12 одиниць рухомого складу. До кінця місяця планується транспортувати ще 6 вагонів.

Про це повідомляє КП "Київський метрополітен" у Facebook.

Зазначається, що це вже не перша партія вагонів, які отримала столична підземка.

"Наразі фахівці підприємства вивчають отримані раніше вагони. Попри те, що рухомий склад однієї серії, є багато розбіжностей, адже умови експлуатації поїздів у Варшавському та Київському метрополітенах суттєво відрізняються", — йдеться у повідомленні.

Варшавський метрополітен загалом пообіцяв передати Києву 60 вагонів серії № 81. Ці вагони варшавська підземка вже вивела з експлуатації.

"Отриманий рухомий склад використовуватимуть у першу чергу як технічний донор. Також завдяки цим вагонам сформують резерв запчастин для подальших ремонтів діючих поїздів столичного метро, — сповіщає КП "Київський метрополітен".

Поетапне транспортування рухомого складу розпочалось наприкінці квітня. Наразі КП "Київський метрополітен" отримав 30 вагонів із 60. Решта має надійти до кінця цього року.

Що відомо про передачу варшавських поїздів метро Києву

На початку 2023 року мер Києва Віталій Кличко та мер Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про співробітництво між метрополітенами обох міст, а саме про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро. Йдеться про ту ж серію вагонів №717, які експлуатуються у підземці Києва.

Українська столиця безоплатно отримає вагони російського зразка 81 серії. Перед відправкою до Києва з польських вагонів демонтують різне обладнання, яке не використовують в столичному метро.

Перший зчеп із шести вагонів прибув до столиці наприкінці квітня. Ще 6 вагонів від варшавського метрополітену прибули до Києва у червні. Іще стільки ж від польських колег київський метрополітен отримав у липні. Загалом постачання всіх вагонів планується до кінця 2023 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua