Партія Порошенка заборгувала 20 мільйонів за оренду розкішного офісу — розслідування (відео)

Журналісти «Грошей» вирішили дізнатися позицію партії та надіслали офіційний запит. Але там — понад два тижні мовчання.

Партія Порошенка має великі борги за оренду офісу / фото REUTERS

Центр Печерська. Головний осередок партії «Європейська солідарність» екс-президента Петра Порошенка орендував тут розкішний офіс щонайменше за  півмільйона гривень на місяць. Нині директор та адвокати «Підприємства Київ» поскаржилися, за оренду партія не платить ні копійки вже третій рік поспіль.

Про розслідування цієї справи йдеться в сюжеті YouTube-каналу «Гроші».

Служителі Феміди офіційно визнали партію злісним неплатником й видали наказ стягнути борг силою. На додачу — пеню та інфляційні втрати. 

«Загальна сума заборгованості на сьогодні вже складає понад 20 мільйонів гривень», — заявила Ірина Кобець, адвокат, радник ТОВ «Підприємство Київ». 

Журналісти «Грошей» вирішили дізнатися позицію партії та надіслали офіційний запит. Але там — понад два тижні мовчання. Тож вони вирішили навідатися до офісу партії ЄС. Там відповіли, що відповідь на запит вже надіслали, але це не так, представники ЗМІ його не отримали. Охоронці попереджують, що прориватися до офісу не варто, адже там є тероборонівці. 

Так, в офісах нині розгорнули волонтерський штаб. А власники приміщень стверджують, що надали команді Порошенка величезну знижку. Орендодавці запевняють, що раніше вже надавали партії ЄС знижку — під час пандемії коронавірусу. Та, як кажуть власники офісів, у Порошенка оплачували лише комунальні платежі. 

Журналісти в сюжеті розповіли, що на суді про оплату під час воєнного стану навіть не йшлося, а просили розрахуватися хоча б за попередні два роки. Та партійці, за словами адвоката Кобець, наполягають на своїй позиції, що платити не повинні. 

«Перший аргумент — що був COVID, а під час нього офіс не працював повною мірою, тому вони й не мають платити орендну плату. А другий аргумент — це те, що їх не фінансує держава, тому й немає коштів для сплати орендної плати», — каже Кобець. 

Хоча, наголошує, офіси були відкриті, їхні люди приїжджали на роботу, партія ЄС працювала.

У відповідь на звернення до НАЗК власниками приміщень було отримано доказ того, що партія ЄС отримувала фінансування з 2019 по 2021 роки — близько 140 млн грн. Гроші вона тримала, зокрема, у Міжнародному інвестиційному банку. Замість виконання рішення суду про стягнення боргу там здійняли скандал.  Так, в МІБ відмовились від отримання постанов про арешт коштів та щодо платіжних вимог. Чому? Тому що банк належить Порошенку напару з Кононенком. Арештовувати рахунки свого ж власника банк не став.

Тепер, зазначають журналісти, банку загрожує як мінімум перевірка НБУ, а як максимум — карна справа. Остання надія партії ЄС — апеляція, яку щосили затягують. Якби справу в апеляції розглянули, партію могли б й оперативно виселити й продавати майно з молотка.

Раніше журналісти знайшли докази, як мільйонна ботоферма працювала на Порошенка і його «Євросолідарність».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua