Період відключення світла для жителів Києва збільшиться — Коваленко

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Києві електроенергію, швидше за все, відключатимуть і у світло-сірих зонах графіка. Про це повідомляє генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

"Обсяги обмежень зараз такі, що світло, найбільш імовірно, відключатимуть у світло-сірих зонах графіка. Це складно прийняти після тривалого часу без відключень, але така наша нова реальність зараз. Генерація не збільшиться, а споживання росте",— каже Коваленко.

Він пояснює, що найпершою задачею із забезпечення електроенергією у диспетчерів є підключення критичної інфраструктури. Це лікарні, пожежки, комунальні підприємства. Зазвичай вони споживають близько 25-30% від загальних обсягів.

Потому, енергетики збалансовано розподіляють решту електроенергії між побутовими споживачами і бізнесами за чергами і групами.

Між обсягами для населення і бізнесами повинен бути баланс. На новорічні свята населення не відключали саме через те, що відключили бізнес. А наразі, коли об’єми споживання промисловості зростають, вони мають такі ж пропорційні обмеження, що й населення,— підсумував Коваленко.

Що відомо про ситуацію з електроенергією у Києві

10 січня станом на 10:30 споживання електроенергії в Києві підвищилось через низьку температуру і сильний вітер. Також зросло споживання електрики промисловістю та бізнесом. Унаслідок цього зріс дефіцит потужності.

Через зниження температури і зростання споживання електроенергії у Києві зросла кількість аварій на мережах. У понеділок, 9 січня, у деяких районах застосовувались аварійні вимкнення поза графіком.

5 січня гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що кияни зменшили споживання електроенергії щонайменше на третину. Це вдалося завдяки відключенням світла та економному використанню приладів містянами.

З 14:00 3 січня Київ повернувся до стабілізаційних графіків відключення електроенергії. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, якщо не буде нових атак Росії на критичну інфраструктуру, екстрених вимкнень не планується.

На Київщині також з 3 січня запровадили нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Складаються вони з трьох категорій.

Вдень 29 грудня у Києві 40% жителів були без електроенергії після масованої атаки РФ. Увечері гендиректор енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко зробив оптимістичний прогноз про те, що Київ може невдовзі повернутися до "дообстрільного" рівня електропостачання.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua