Перший за 50 років політ на Місяць перенесли: де й коли стежити за запуском місії «Артеміда-1»

Ракета виведе в космос безпілотну капсулу «Оріон», яка повинна досягти Місяць, облетіти його та повернутися на Землю.

NASA починає серію польотів до Місяця / Фото: NASA

29 серпня 2022 року NASA планувала зробити перший крок до повернення на Місяць вперше після ери «Аполлона» в 1972 році.

Втім, в останню мить місію було перенесено орієнтовно на 2 вересня 2022 року. Причина – витік водню в одному з двигунів. На усунення дефект знадобиться якийсь час.

Місія, що отримала назву «Артеміда-1», відправить безпілотну капсулу «Оріон» в 6-тижневу подорож навколо місяця, аби дослідити ймовірний вплив польоту на людський організм. 

У березні та червні ракетна установка вже приїжджала на стартовий майданчик для генеральної репетиції старту, але в обох випадках NASA зіткнулася з витоком водню з «пуповини» системи охолодження двигуна основного ступеня. Якщо ж і сьогодні виникнуть які-небудь проблеми, то ще одне вікно для запуску в космос заплановано на вересень.

Що таке «Артеміда»

Місія «Артеміда-1» – це перша випробувальна місія в рамках місячної програми NASA Artemis. Її головна мета полягає в тому, щоб переконатися, що теплозахисний екран капсули зможе без проблем витримати тертя об атмосферу при поверненні на Землю.

Якщо місія «Артеміда-1″пройде за планом, NASA планує запустити аналогічну місію, відому як «Артеміда-2», але вже з астронавтами на борту. А в рамках фінальної місії, «Артеміда-3», планується висадка американських астронавтів на поверхню Місяця.

Коли та де стежити за запуском ракети

Запуск ракети можна буде спостерігати через онлайн-трансляцію на офіційному YouTube-каналі NASA. 

До речі, сама трансляція вже стартувала, поки можна подивитися на саму ракету, яка готується до запуску.

Якщо все піде за планом, то ракета стартує в період між 15.30 і 17.30 за київським часом. Якщо ж ні, наступна спроба буде зроблена 2 або 6 вересня.

Раніше УНІАН розповідав, що в Канаді запропонували відправляти астронавтів на Марс лазерною «катапультою». Місцеві вчені вважають, що за допомогою революційної ідеї зможуть скоротити час у дорозі до 45 днів.

Польоти за допомогою лазерної катапульти можуть стартувати не раніше 2040 року, а поки першим колоністам доведеться добиратися до Марса на звичайних ракетах. SpaceX Маска підрахувала, що на традиційному паливі політ у них займе близько пів року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua