Петиція щодо площі Перемоги у Києві набрала необхідну кількість голосів

wikipedia.org

6234 підписів зібрала петиція, у якій вимагається від київської влади перейменувати площу Перемоги у Києві, а обеліск, який розташований на площі, знести. Про це йдеться у розділі "Петиції" на сайті Київської міської державної адміністрації.

Автор ініціативи Ярослав Воропай зазначає, що обеліск на площі Перемоги не має ніякої історичної та естетичної цінності.

"Це просто істукан, який тут залишили радянські окупанти", — йдеться в тексті петиції. Автор пропонує на місці обеліску створити сквер.

Також у петиції наполягають на зміні назви площі на історичну.

"Раніше її називали Галицькою. Тому що називати площі, вулиці, проспекти в честь перемоги є дивною традицією. Бо це не несе ніякого національно-культурного сліду для міста", — зазначає автор.

Що відомо

  • На засіданні 8 вересня Київрада перейменувала близько 40 вулиць столиці. Зокрема, замість Волгоградської у Києві з'явилася вулиця Романа Ратушного — на честь загиблого на війні громадського активіста. Також Київрада проголосувала за перейменування вулиці Московської на честь Князів Острозьких. А проспект Героїв Сталінграда в Оборонському районі перейменовано на честь композитора-виконавця Володимира Івасюка.
  • 25 серпня Київрада розпочала процес дерусифікації міських об'єктів. На засіданні депутати більшістю голосів підтримали 95 проєктів рішень щодо перейменування вулиць, провулків та площ, назви яких пов'язані з Російською Федерацією та її сателітами.
  • Наприкінці квітня Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
  • 19 червня у додатку "Київ цифровий" закінчилося голосування за перейменування вулиць Києва, міських об'єктів, історичних пам'яток. Понад 6,5 мільйонів киян взяли участь, щоб обрали нові, українські, назви.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua