«Під глибоким враженням від мужності та рішучості українського народу». Президент Фінляндії прибув до Києва

Фото: Sauli Niinistö / Twitter

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо прибув з візитом до Києва. Президент України Володимир Зеленський вже опублікував відео із зустрічі з фінським колегою.

"Сьогодні у Києві я підтвердив тверду та непохитну підтримку України з боку Фінляндії стільки, скільки потрібно", — написав Нііністьо у своєму Twitter.

Нагадаємо, що раніше Фінляндія оголосила найбільший пакет військової допомоги з важкою зброєю та боєприпасами. Це сталося перед засіданням "Рамштайну".

Президент України Володимир Зеленський опублікував відео із зустрічі зі своїм фінським колегою. Лідери двох країн обговорили підтримку України та новий пакет військової допомоги.

Після особистої зустрічі, очільники двох країн провели спільний брифінг для журналістів.

За словами Володимира Зеленського, Україну та Фінляндію об'єднують вже 12 пакетів допомоги в оборонній сфері, а також у відновленні української енергетики після ударів російських військ. Президенти двох країн також обговорили підготовку десятого пакету санкцій ЄС проти Росії.

"Поінформував пана президента, щодо ситуації на полі бою, розрахунків Росії на найближчий час. Очевидно, що російське керівництво готується до реваншу, накопичує сили. Але також очевидно, що держава-терорист має програти. Сьогодні ми обговорили, що саме потрібно для цього на полі бою для нашої держави. У такому контексті ми обговорювали й участь Фінляндії у коаліції країн у питанні надання Україні сучасних західних танків", — сказав Зеленський.

У свою чергу Саулі Нііністьо повідомив, що зараз у Європі обговорюють питання щодо надання Україні більшого підрозділу танків Leopard.

"Що стосується зброї, у Фінляндії ми і надалі маємо бути пильні, тому що серед країн, які мають Leopard — понад 10 у Європі. Фінляндія має унікальне становище. Тому що, ми єдина країна члени ЄС, але не член НАТО. Маємо найдовший кордон після вас з Російською Федерацією і це завжди треба брати до уваги, яке буде наше місце. Але воно буде конструктивне. Ми зробимо свій внесок у створення цього підрозділу", — наголосив Саулі Нііністьо.

Фінський президент також додав, що його країна може робити вишкіл українських військових.

Окрім зустрічі із Зеленським, Саулі Нііністьо відвідав Бородянку та Бучу. Своїми враженнями від побаченого він поділився у своєму Twitter.

"Звірства, скоєні тут, не повинні залишитися безкарними. Я залишаюсь під глибоким враженням від мужності та рішучості українського народу, як солдатів, так і мирних жителів. Це пам’ятатимуть наступні покоління", — написав президент Фінляндії.

"Разом для безпеки, разом для справедливого миру", — такими словами описав зустріч президент Фінляндії Саулі Нііністьо зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Що відомо візити іноземних посадовців у Київ

Раніше, 19 січня, президент Європейської ради Шарль Мішель прибув до Києва. На порядку денному зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і депутатами українського парламенту.

Під час спілкування з журналістами голова Європейської Ради запевнив, що працює над питанням поставок боєприпасів та систем озброєння для України.

Керівник Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс таємно приїздив до Києва наприкінці минулого тижня, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та передав йому інформацію про подальші плани Кремля в Україні.

Мери чотирьох європейських столиць — Варшави, Праги, Братислави та Будапешта — у межах візиту до Києва відвідали міський центр реабілітації дітей з інвалідністю. Влада української столиці сподівається, що європейські партнери допоможуть розбудувати мережу таких закладів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua