Підозрюваним у хуліганстві на території Лаври обрано запобіжні заходи

Поліція фіксує пошкодження дверей одного із корпусів Києво-Печерської Лаври, 19 квітня, 2023 р. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Чотирьом підозрюваним у хуліганських діях на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" обрано запобіжні заходи.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури у Telegram.

За рішенням суду, троє підозрюваних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом до 19 червня, ще один — до 19 травня 2023 року.

Фігурантів затримала поліція 19 квітня. Тоді двоє чоловіків та дві жінки, діючи узгоджено між собою, протиправно проникли до одного з корпусів Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", зламавши захисні ролети та двері будівлі.

Дії порушників кваліфіковано за ч. 3 ст. 296 КК України (хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що пов’язане з опором працівникові правопорядку).

Санкція статті передбачає покарання від 2 до 5 років позбавлення волі.

Що відомо про сутички у Лаврі 19 квітня

Комісія 19 квітня оглянула три пам'ятки на території заповідника (2 національного, 1 місцевого значення). А саме — майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер.

Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети. В пресслужбі УПЦ МП повідомили, що комісія за сприяння поліції, болгаркою спиляла замки та опечатали 39 корпус Лаври. У зв’язку з цим вони подали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення працівниками Нацзаповідника, а також відносно працівників поліції, які сприяли вчиненню цих незаконних дій. А в.о. генерального директора заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко повідомив Суспільному, що Нацзаповідник зі свого боку подав заяву у правоохоронні органи, аби з'ясувати, що це прихожани і на якій підставі вони там з'явилися.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня у заповіднику почала працювати спеціальна комісія міністерства культури та інформаційної політики України. Вона проводить облік та аудит у Лаврі після виселення представників УПЦ МП.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua