Підтримка бізнесу і соціальний захист – основні напрямки роботи Київради у 2023 році

УНІАН

Протягом року Київська міська рада працюватиме над створенням програм кредитування підприємців та посиленням соціального захисту для військових та цивільних.

Про це розповів заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в інтерв’ю інтернет виданню "КиївВлада".

Він визнав, що бізнес у столиці страждає через інфляцію і перебої зі світлом. Нині спостерігається близько 20% скорочення малого бізнесу. Тож влада Києва має запровадити якісні програми кредитування в умовах війни, аби запобігти втраті робочих місць і податків, а ще зупинити негативну тенденцію в розвитку міста.

Володимир Бондаренко розповів, що паралельно проводиться робота у сфері соціального захисту. За його словами, для міської влади пріоритетом стала відбудова житла, яке було пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів. "Крім того, у столиці додалось 240 тисяч переселенців, а з ними нові виклики, які треба вирішувати", — каже посадовець.

Також виникла потреба подбати про доплати бюджетникам, які залучені до роботи пунктів обігріву. Крім того, Володимир Бондаренко додав, що за поданням Віталія Кличка вже ухвалена концепція та програма підтримки учасників бойових дій, яка передбачає надання грошових виплат та пільг.

Що відомо про соціальні програми підтримки військових і цивільних у Києві

Депутати Київради 8 грудня 2022 року ухвалили бюджет столиці на 2023 рік. Також схвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2021-2023 роки в частині 2023 року. На соціальний захист запланували виділити 6,5 млрд грн (10%) кошторису.

У Києві виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

Київська міська рада наприкінці листопада минулого року виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ. Фінансове підтримка передбачена для близько 10 тисяч бійців.

У столиці киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей будуть надані додаткові пільги та соціальні гарантії. Таке рішення ухвалили депутати Київради на засіданні 15 грудня 2022 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua