Фото: Департамент охорони культурної спадщини
Експозиція проходить у Музеї історії Михайлівського Золотоверхого монастиря і є частиною виставки-маніфесту «Дякую Серцем».
Днями в Музеї історії Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрилася експозиція «Писанка в долонях Ангела» — частина виставки-маніфесту «Дякую Серцем», ініційованої Галиною Симхою.
Захід відбувся з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Директорка ДОКС Марина Соловйова та Єпископ ПЦУ Єфрем на відкритті виставки. Фото: Департамент охорони культурної спадщини
Фото: Департамент охорони культурної спадщини
Фото: Департамент охорони культурної спадщини
618 писанок — символічний оберіг 618 дітей-Ангелів, чиї життя обірвала війна. Трагічна реальність продовжує дописувати цю історію: експозицію доповнили ще три писанки на згадку про нових жертв.
«Ця виставка — не лише пам’ять про невинно загиблих, а й заклик до єдності та прагнення миру», — наголосила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
Писанка — традиційний символ відродження та надії. У руках Ангела вона втілює пам’ять, молитву та сподівання на мирне майбутнє для України.
Організатори підкреслили: писанка та образ ангела символізують душі загиблих дітей, нагадуючи про важливість людяності та миру.
До теми: «Серце назовні. Палітра пам’яті»: у київських школах «мандруватиме» артпроєкт на честь полеглих воїнів.
Тетяна АСАДЧЕВА