Наслідки російської атаки в Києві, 20 грудня 2024 року. ДСНС Києва
Платформа Svidok.org збирає свідчення людей про російську ракетну атаку на Київ вчора, 20 грудня. Кияни можуть анонімно розповісти про вибухи, падіння уламків, пошкоджене майно тощо.
Про це Суспільному розповіла директорка з контенту та комунікацій платформи "Свідок" Олена Кук.
За її словами, платформа "Свідок" розпочала збір свідчень про російську атаку Києва 20 грудня 2024 року, внаслідок якого загинула людина, ще 13 поранені, пошкоджені офісні будівлі та костел. Усі розповіді — анонімні. Очевидців просять розповідати:
- що бачили та чули під час атаки
- як почуваються після цього обстрілу
- про зруйноване майно
- про ліквідацію наслідків
- про життя під постійними обстрілами та тривогами.
Для цього потрібно перейти у телеграм-бот @SvidokNoteBot та написати свідчення. Запис автоматично перейде на платформу svidok.org. Пройти швидку реєстрацію можна одразу на сайті.
Свідчення українців представники платформи поширюють за кордоном, аби привернути увагу світу до подій в Україні. Також факти воєнного злочину разом з прикріпленими фото та відео будуть передані до Міжнародного кримінального суду та Офісу генпрокурора. Українці вже долучаються до збору спогадів.
"За чотири дні до Різдва я засинала під звуки російського дрона у себе під вікнами та роботи ППО, що намагалась його збити. На жаль, наше суспільство вже настільки звикло (читати — атрофований інстинкт самозбереження) до війни, що дрони для нас вже не найбільше зло, і часто люди не реагують на них. Але зранку не реагувати не можна було. Це були потужні вибухи від збиття російських балістичних ракет. Я змушена була ховатись у ванні за двома стінами, аби вберегтись від уламків. Невимовна злість огортає в такі миті. Згодом у ЗСУ я побачила наслідки цієї атаки. Уламки ракет пошкодили офісні будівлі та мою улюблену готичну церкву Св. Миколая у середмісті Києва", — поділилася анонімно жителька Києва.
Svidok.org — захищена соціальна платформа спогадів, де люди анонімно описують свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її створили українські IT-фахівці за підтримки фундації AI for Good.
Там можна робити анонімні дописи про воєнні злочини росіян. Це, зокрема, можуть бути спогади про те, як людина пережила обстріли, стала свідком руйнування, отримала поранення, пережила окупацію, про вимушену евакуацію, волонтерство, адаптацію до життя без електроенергії. Також до тексту можна додавати фото та відео.
Зранку 20 грудня росіяни здійснили ракетну атаку на Київ. Уламки впали в кількох районах столиці. Відомо, що одна людина загинула, є 13 постраждалих. Серед іншого, пошкоджені будівля бізнес-центру, ресторани та костел Святого Миколая.
Ще було пошкоджено приміщення, в якому розташовані посольства Албанії, Аргентини, Палестини, Північної Македонії, Португалії та Чорногорії. У приміщеннях вибиті вікна, двері, фрагменти стель. За даними МЗС, ніхто із іноземних колег не постраждав.
Топ дня
У костелі святого Миколая у Києві триває прибирання після російської атаки 21 грудня, 11:05
У Києві внаслідок російських обстрілів пошкоджені посольства — МЗС 20 грудня, 14:07
Удар по Києву: постраждали бізнес-центр, ресторани та костел 20 грудня, 12:48
На Київщині горів склад через уламки «шахедів»: наслідки нічної атаки на регіон Оновлено 20 грудня, 10:13
Ракетна атака на Київ: уламки впали в кількох районах, є загиблий та постраждалі Уточнено 20 грудня, 07:22
Вибір редакції
Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно
На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки
Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України
У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»
«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол