Місто потребує безбар’єрного середовища. Ілюстративне фото: Олексій Самсонов
Місто працює, аби заклади стали доступними для всіх.
Доступність та безбар’єрність — один з найважливіших пріоритетів для всіх міських закладів і сервісів, від лікарень і центрів соцзахисту до бібліотек, театрів і музеїв.
Про це у програмі «КиївВголос» радіо «Київ FM» розповіла депутатка Київради (фракція «УДАР»), заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Ганна Старостенко в ефірі програми «КиївВголос» радіо «Київ FM». Фото: скрін з відео
«Сьогодні кожна міська установа перевірена на стан безбар’єрності та доступності. По кожному закладу розроблена своя програма: що вже зроблено та що має бути здійснене, — зазначила Ганна Старостенко. — Це стосується і наших культурних закладів. Якщо вони розташовані в пам’ятці архітектури, де неможливо встановити ліфт, то можуть надати інформаційні послуги. Наприклад, онлайн екскурсії музеями. В наших театрах є багато проєктів для людей з порушенням зору, йдуть вистави з аудіодискрипцією, тобто описом того, що відбувається на сцені».
За її словами, питання фізичної доступності актуальне, однак воно потребує часу і ресурсів: це будівництво ліфтів. облаштування пандусів, вхідних груп, вбиралень.
«Все можливо обов’язково має зроблено. І у нас по кожному закладу є свій план дій, коли та що там з’явиться, щоб культура була доступна для всіх», — підкреслила Ганна Старостенко.
До теми:
- На початку 2025 року Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра стане доступнішим для глядачів із числа маломобільних груп — там встановлять ліфт.
Марія КАТАЄВА