Почорнів зуб: чому

Помітили, що ваша усмішка вже не така як раніше: з’явилися темні плями чи зуб почорнів? Читайте далі, що ховається за косметичним дефектом і чим це небезпечно. Ми розкриємо ТОП найчастіших причин, чому темніють зуби.

Чому зуб чорніє зсередини чи ззовні?

  1. Однією з найрозповсюдженіших причин потемніння є недотриманні правил гігієни та догляду за ротовою порожниною. Як наслідок — накопичений зубний наліт, залишки їжі формують плівку, яка стає щільною з часом. Вона покриває поверхню зуба і робить його більш темним на вигляд, тьмяним та непривабливим.
  2. Друге місце у нашому ТОПі посідає така шкідлива звичка, як паління. З часом смоли з цигарок осідають на поверхні зубів та важко знімаються звичайною щіткою та пастою. Через певний період виникає значне пожовтіння, потім — зміна кольору на коричневий і врешті-решт як результат маємо темні зуби.
  3. Третє місце по праву належить карієсу. Через недбале ставлення до зубів та їх нерегулярне чищення швидко починають розмножуватися мікроорганізми, що викликають демінералізацію тканин зуба і як наслідок — швидке прогресування каріозного процесу.
  4. Часте вживання напоїв, що може фарбувати поверхню зуба. Наприклад, кава, міцний чай, настої, деякі червоні вина та продукти харчування, що містять натуральні барвники. Для профілактики потемніння зуба через цей фактор після консультації зі своїм стоматологом розпочніть використання відбілюючої пасти з певним рівнем абразивності.
  5. Неправильне ендодонтичне лікування зубів чи використання неякісних пломбувальних матеріалів. Колір зуба може змінитися через певні речовини, що входять до їх складу.
  6. Також як причину почорніння зуба варто розглянути його травматичне ушкодження. При ушкодженні судинно-нервового пучка трапляється крововилив в середину зуба, тобто його порожнину. Гемоглобін, повільно розпадаючись може зафарбовувати поверхню у темний колір.
  7. Захворювання зубів на ендемічний флюороз може стати причиною такого стану зуба. Це відбувається зазвичай у людей, що проживаютьу регіонах, де питна вода перенасичена фтором. Звідси і виникають плями на зубах.
  8. Установлений раніше металевий штифт може просвічуватися через тонкі стінки світлого зуба і створювати ефект потемніння емалі.
  9. Тривалий прийом антибіотиків тетрациклінового ряду також може спровокувати потемніння емалі. Після накопичення в дентині великої кількості цієї сполуки вона буде темніти під дією ультрафіолетових променів.
  10. Робота, пов’язана з промисловим виробництвом хімічних речовин чи токсичних матеріалів. Це викликає ризик ерозії емалі через осідання на ній сполук важких металів.

Почорнів зуб: що робити

Існує кілька способів повернути здоровий вигляд зуба:

  1. Композитна реставрація. Методом поступового нашарування можливо повністю змінити естетичне оформлення зубного ряду чи окремих його елементів. Особливо ефективним цей спосіб буде при перекритті слідів від карієсу, встановлених промб чи іншого лікування.
  2. Вініри. Використовуючи мікропротезування керамічними тонкими накладками зовнішніх поверхонь зубів допоможе у досягненні найкращого результату та зробить вашу посмішку голівудською.
  3. Коронки. При об’ємному обсягу маніпуляцій, наприклад, лікування глибокого карієсу, чи робота з великою площею зуба потребує зміцнення його поверхні у подальшому. Тому оптимальним варіантом може стати встановлення металокерамічних конструкцій на зуб. Це допоможе також приховати дефект чи обширне потемніння зуба після з’ясування причини його виникнення.

Чому почорнів зуб під пломбою?

Варто зазначити, що проліковані зуби зі встановленими пломбами не захищені від повторного виникнення каріозного процесу. А першим сигналом про його рецидивування може стати потемніння емалі та самого матеріалу вже раніше запломбованого зуба.

Сам по собі композитний матеріал до зовнішніх чинників не вразливий, але він має пористу структуру, де при недостатньому очищенні будуть накопичуватися мікроорганізми. За рахунок цього пломба втрачає свою міцність, що призводить до потемніння і твердих тканин зуба також. Такий процес носить назву вторинного карієсу і підлягає новому втручанню спеціаліста. Лікар-стоматолог видаляє всі змінені тканини зуба, старий пломбувальний матеріал і встановлює нову пломбу.

Якщо зуб під пломбою почорнів і болить, імовірно нерви при попередньому лікуванні не були видалені, що і викликало значні больові відчуття. При цьому з’явився ризик зараження, а це в свою чергу може призвести до пульпіту. Тоді необхідно буде лікувати не тільки каріозні зміни, а і канали зуба.

Для уникнення повторного виникнення такої проблеми її необхідно профілактувати. Зокрема, суворо дотримуватися гігієни та догляду за ротовою порожниною і зубами.

Чому почорнів зуб під коронкою?

Однією з причин може бути карієс кореня зуба.

Якщо почорнів зуб під коронкою, ви відчуваєте біль чи неприємний запах — терміново зверніться до спеціаліста. Адже розвиток карієсу у такому місці може швидко прогресувати і викликати інфікування, а в подальшому і повну втрату зуба.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua