Подільський міст, який будували майже 30 років, відкрили для проїзду легковиків і громадського транспорту

Подільський міст. Telegram/Віталій Кличко

1 грудня 2024 року у Києві дозволили рух легкових авто та міського пасажирського транспорту Подільським мостом через річку Дніпро. Для великовантажного транспорту Подільський мостовий перехід поки залишиться закритим.

Про це повідомляє міський голова Віталій Кличко.

"Тепер на міст можна заїхати: з правого берега — з вул. Набережно-Хрещатицька, а виїхати на вул. Петра Вершигори; з лівого берега заїзд — з вул. Петра Вершигори, виїзд — на вул. Набережно-Рибальську", — розповів посадовець.

Зокрема, маршрут пролягає й новозбудованим тунелем, який сполучає мостовий перехід зі з’їздом на вул. Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича та житлового масиву Троєщина. Тож дістатися з Троєщини до центру міста тепер можна набагато швидше.

Віталій Кличко також повідомив, що біля новозбудованого тунелю до кінця року ще наводитимуть лад на прилеглій території, але руху транспорту це не заважатиме.

Як ми повідомляли раніше, відсьогодні у Києві запустили й нові маршрути громадського транспорту, що курсуватимуть Подільським мостом із житлових масивів Троєщина та Воскресенка. Це, зокрема, допоможе зменшити навантаження на Північний міст. На маршрут також вийде автобус № 110, який курсуватиме від вул. Милославської до ст. м. "Площа Українських Героїв", а також № 112 — від вул. Івана Микитенка до ст. м. "Лук’янівська".

Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому — готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи почали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька. У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст. У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада того ж року.

Торік частково відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Він доступний для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту №111 за напрямком ст.м. "Площа Українських героїв" — ст.м. "Лівобережна".

У квітні на об'єкті почали встановлювати конструкції тунелів між станціями "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів.

У вересні в КМДА повідомили, що термін робіт зі спорудження тунелю під залізницею, який виведе Подільський мостовий перехід на Троєщину, продовжено до 30 жовтня.

Читати ще

Читати ще

Будівництво Подільського мосту: через завищення вартості робіт оголосили підозру посадовцю комунального підприємства

Топ дня

«Два роки пекла і безсилля»: у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти Ексклюзивно 1 грудня, 14:14

На Київщині тривога тривала понад 9 годин, внаслідок російської атаки БпЛА пошкоджені будинки 1 грудня, 10:20

Росія атакувала Київ ударними дронами: є руйнування 1 грудня, 09:56

«Гроші на ЗСУ»: в Києві під КМДА збирались мітингувальники, до них вийшов депутат 30 листопада, 18:08

Представники Міжнародного транспортного форуму відвідали Гостомель та Ірпінь 30 листопада, 16:27

Вибір редакції

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

До патрулювання вулиць Києва муніципальна охорона почала залучати службових собак

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua