Поліція Київщини ідентифікуватиме загиблих новітніми ДНК-лабораторіями

Фото: нацполіція України

Поліція Київщини отримала новітні мобільні ДНК-лабораторії від фонду Говарда Баффета. За допомогою такого обладнання поліцейські зможуть виділити ДНК-профіль та надалі встановити особу загиблих внаслідок російської військової агресії. Про це повідомила пресслужба національної поліції України.

Після звільнення території Київської області від російських військ, правоохоронці виявляли тіла на вулицях, у будинках та братських могилах.

"Понад 1 300 осіб оглянули працівники поліції після деокупації. Понад 700 — закатовані, всі інші загинули внаслідок мінно-вибухових травм. У багатьох випадках ми не маємо змоги встановити дані або навіть стать", — повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Мобільна ДНК-лабораторія дає можливість на місці події оперативно провести дослідження та детальний огляд вилучених біологічних зразків. Крім цього, важливою перевагою є швидке виділення ДНК-профілю — протягом 60 хвилин.

Фото: нацполіція України

Що відомо про ідентифікацію загиблих під час війни жителів Київщини

У місті Буча Київської області 2 вересня поховали останніх 15 невпізнаних загиблих внаслідок російської військової агресії. Як повідомили у Бучанській міській раді, якщо знайдуться рідні загиблих, то за зразками ДНК можна буде встановити спорідненість.

На території Бучанської громади знайшли та ідентифікували 458 тіл людей, які загинули внаслідок російської військової агресії. Серед загиблих 12 дітей віком до 21 року. 9 серпня У Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків.

Станом на кінець листопада 2022 року на території Київської області ексгумували 1368 тіл цивільних, які загинули під час тимчасової російської окупації. Невпізнаними залишається 200 тіл, зниклими безвісти вважаються 384 людини.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua